אסון כבד למשפחה, לגרעין התורני וללוד

ראש עיריית לוד יאיר רביבו מביע צער כבד על מותו של התינוק היום במודיעין עילית לאחר שנשכח ברכב.

ערוץ 7 , י"ט בתמוז תשע"ט

פינוי התינוק
פינוי התינוק
צילום: נפתלי אייזנברג תיעוד מבצעי מד"א

ראש עיריית לוד יאיר רביבו מביע צער כבד על מותו של התינוק, יהודה ורנר, שנשכח ברכב בעיר מודיעין עילית.

"זהו אסון כבד למשפחה, לאוכלוסיית הגרעין התורני ולעיר לוד. הנחתי את גורמי הרווחה להעניק כל סיוע אפשרי למשפחה שאיבדה את היקר לה מכל", כתב רביבו.

"אנו מחבקים את המשפחה בכאב רב ומבקשים מהתקשורת להניח להם בשעה קשה זו. תקופת החופש הגדול מחייבת את כולנו לנקוט במשנה זהירות ולאמץ כללי בטיחות כדי למנוע אסונות ופגיעות בילדים.

רביבו קרא למדינה לקדם בכל קיץ מסע הסברה נרחב בנושא מניעת היפגעות של ילדים, וכן לחוקק חוק המחייב להתקין בכל רכב אמצעים אלקטרוניים למניעת שכחה של ילדים.

"בשלב ראשון הצעתי היום לשר התחבורה בצלאל סמוטריץ להתיר לשים את התינוקות מקדימה דבר שיצמצם את השכחה ומצב זה עדיף על החשש מהימצאות כרית אוויר מקדימה. שנשמע בע"ה בשורות טובות".

הלווית התינוק נערכה הערב (שני) בבית העלמין בהר הזיתים בירושלים.

מחקירה ראשונית עולה כי האם, מנהלת מעון, יצאה לקניות ואחרי כשלוש שעות בחנות נזכרה שהשאירה את בנה ברכב. היא נכנסה איתו לבית כנסת סמוך, ועוברי אורח הזמינו לו אמבולנס. צוותי מגן דוד אדום שהגיעו למקום העניקו לו טיפול רפואי וביצעו בו פעולות החייאה, ולאחר מכן פינו אותו לבית החולים אסף הרופא, אך שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

"מדובר באירוע טראגי", סיפרו פרמדיק מד"א אורי גבריאל וחובש רפואת חירום שמואל מונק. "ראינו רכב עם דלתות פתוחות שמתוכו חולץ תינוק כבן חצי שנה לאחר ששהה ברכב סגור. אנשים במקום הכניסו את התינוק לתוך מבנה של בית כנסת סמוך והתחילו להעניק לו סיוע ראשוני. הוא היה מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה עם סימני מכת חום. הענקנו לו טיפול רפואי וביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות ממושכות. צוות ניידת טיפול נמרץ של מד"א שהגיע במהירות ממשיך להיאבק על חייו".

"האימא צעקה 'הצילו את הילד שלי'", סיפר חובש איחוד הצלה אהרון ולדשיין. "היא אמרה שהיא השאירה אותו הרבה זמן ברכב. היא כנראה הייתה בחנות סמוכה, השאירה אותו כמה שעות, ושכחה שהוא נשאר שם".

במועצה לשלום הילד אמרו בעקבות המקרה הקשה כי "חייבים לעצור את מקרי המוות הנוראיים והמיותרים של ילדים בתוך רכבים בוערים". עוד אמרו במועצה כי פנו מספר פעמים למשרד התחבורה בדרישה לפעול באופן מיידי לקידום תקנות שיחייבו התקנת מערכת התראה ברכבים פרטיים בדיוק כפי שקיימת ברכבי הסעות תלמידים.

"משרד התחבורה חייב לפעול לאלתר לקביעת תקנה שיכולה להציל את חייו של הילד הבא ובמקביל להמשיך במסע הסברה יומיומי ואינטנסיבי בכל אמצעי התקשורת", הוסיפו במועצה. "על המדינה וגם על ההורים מוטלת האחריות לעשות כל שניתן כדי למנוע הישנות מקרים כאלה".