השר בצלאל סמוטריץ': "לבוא למשא ומתן - בלי תנאים מוקדמים"

השר בצלאל סמוטריץ' קורא לאיילת שקד לבוא למשא ומתן פתוח ולא לנהל אותו דרך התקשורת. "אם נשב ונדבר נשיג החלטה על ריצה משותפת".

יוני קמפינסקי , י"ט בתמוז תשע"ט

השר בצלאל סמוטריץ'
השר בצלאל סמוטריץ'
צילום: ערוץ 7

שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ' קורא הערב (שני) ליו"ר הימין החדש, איילת שקד, להיכנס למשא ומתן מואץ על ריצה משותפת עם איחוד מפלגות הימין.

"אני מברך את איילת שקד על מינויה לראש הימין החדש. זה מהלך נכון משום שאיילת לאורך כל התקופה משדרת שהיא רוצה ללכת ביחד. נפתלי, זה לא סוד, דיבר לאורך כל הדרך על מחשבות או רצונות ללכת בנפרד וחזר על אותן אמירות שהיו הבסיס להקמת הימין החדש שהחל עם 14 מנדטים וסיים מתחת לאחוז החסימה, אמר סמוטריץ'.

הוא מוסיף כי "הציפיה שלי מאיילת היא לא להסתפק בדיבורים אלא להתקדם למעשים. אנחנו בדקה ה-90, צריך להתכנס בחדר ולשים את הכל על השולחן".

לדבריו, "ניהלנו כבר משא ומתן מורכב ומסובך ואין סוגיה שאין לה פתרון. אפשר למצוא פתרונות שיאפשרו לכולם להרגיש בבית ולהיות חלק. כל צד יצטרך לעשות ויתור ולא מנהלים משא ומתן במסיבות עיתונאים ולא בתדרוכים. אני לא צריך לשמוע על הדרישות דרך התקשורת. אני בטוח שאם נשב ונדבר, בתוך כמה שעות נצא עם חיוך, לחיצת יד והחלטה על ריצה משותפת כששומרים גם על האמירה הערכית. צריך שכולם יבואו בנפש חפצה בלי תנאים מוקדמים ובלי אולטימטום"

סמוטריץ' מציין שתנאים מוקדמים רק יובילו לכישלון. "אני לא מוכן לקבל שום נקודת פתיחה ושום תנאי מוקדם. מי שרוצה להכשיל משא ומתן מציב תנאים מוקדמים דרך התקשורת. מי שרוצה להגיע לחיבור אמיתי בא אל החדר, שם את הדברים על השולחן עם פתיחות ורצון אמיתי".

הוא מוסיף כי הציבור מחכה לאחדות הזו. "מה שיביא לנו יותר מנדטים זו הבשורה - שנתעלה מעל משקעי עבר ואינטרסים פוליטיים של כל אחד ונעשה את מה שהציבור מצפה - נלך יחד. אין דבר שיפגע יותר במנדטים העתידיים שלנו מאשר להתכתש כעת על קטנות".