איילת שקד נפגשה עם הרב רפי פרץ

השניים נועדו במטרה לקדם את איחוד המפלגות וסוכם שצוותי המשא ומתן ישבו בימים הקרובים. "הפגישה היתה טובה ומועילה".

חזקי ברוך , כ' בתמוז תשע"ט

איילת שקד והרב רפי פרץ
איילת שקד והרב רפי פרץ
צילום: פלאש 90

יו"ר הבית היהודי השר רפי פרץ ויו״ר ״הימין החדש״, שרת המשפטים לשעבר איילת שקד, נועדו הבוקר (שלישי) במטרה לקדם את איחוד המפלגות.

"הפגישה הייתה טובה ומועילה. השניים סיכמו שצוותי המו״מ מטעמם יתקדמו בימים הקרובים", נמסר.

אתמול אמר הרב פרץ כי הוא מאמין שכל מפלגות הימין יתנהלו באחריות. "יש לנו אחריות לגוש הימין כולו. הבית היהודי תמיד חיבר ואיחד, גם הפעם נעשה כך. אני מתכוון להיפגש עם איילת שקד בהקדם האפשרי ואין ספק שיחד נמצא את הדרך לאיחוד הכוחות יחד עם שמירה על דמותה של הציונות הדתית", אמר הרב פרץ.

"אני קורא מפה לכל השותפים בימין, כולל לחברים מעוצמה יהודית, בואו נשב למו"מ ונסגור. אסור לנו להתייחס לרעשי הרקע מסביב, זה הזמן לגלות אחריות לשלטון הימין. אנחנו נעשה מאמץ גדול כדי לשלב כוחות יחד עם שמירה על דמותה של התנועה הציונית דתית והמשך מרכזיותו של הבית היהודי ברשימה המתהווה באיחוד מפלגות הימין", הוסיף.

לדבריו, כל שיח בנוגע להמלצה לראשות הממשלה על מועמד שאינו נתניהו - מיותר. "כל תמיכה אחרת או רעיון אחר עלול להוביל לממשלת שמאל שתשאיר את הציונות הדתית בחוץ ואנו לא ניתן לזה לקרות".

כיצד תשתלב הבית היהודי באיחוד עתידי? "יש כאן מפלגה, יש תנועה שמייצגת ערכים ואידיאלים והיא חייבת להיות מיוצגת כראוי. התנועה קיימת 130 שנה, עברה משברים קשים, ידעה לקום על הרגליים ולהשתקם, מפלגות קמות והולכות ואנחנו פה - זה יהיה חייב לבוא לידי ביטוי ברשימה לכנסת. לא מדובר פה בעניין אישי, מדובר בעניין ערכי, מבלי לוותר על היכולת לגבש סביבנו את כלל מצביעי הציונות הדתית", סיכם הרב פרץ.