השר דודי אמסלם: "מי שמצביע לליברמן מסכן את כל המחנה הלאומי"

שר התקשורת התייחס לאפשרויות העומדות בפני המחנה הלאומי לקראת הבחירות הקרבות והסביר את התנגדותו לממשלת אחדות.

רפאל לוי , כ' בתמוז תשע"ט

שר התקשורת דודי אמסלם
שר התקשורת דודי אמסלם
צילום: חזקי ברוך

שר התקשורת, דודי אמסלם, לא מתרגש מהסקרים המעידים על כך שאף אחד מהגושים אינו יכול להרכיב ממשלה לבדו.

"אנחנו מתפללים כל בוקר לקב"ה. אני חושב שלעם ישראל הכרחי שהמחנה הלאומי יוביל את המדינה, אבל כמובן שכל מה שהקב"ה הכל לטובה", אמר אמסלם בראיון לכאן ב'.

הוא הוסיף, "לפני שלושה חודשים הלכנו לבחירות ובסופו של דבר המחנה הלאומי, בלי ליברמן, קיבל כמעט 65 מנדטים. לכן אני באופן אישי לא רואה שאמור להיות שינוי דרמטי בעניין הזה. בדרך כלל אין מעבר בין הגושים".

אמסלם מנצל את ההזדמנות כדי לצייר את גבולות המחנה הלאומי: "מי שאיש ימין ושייך למחנה הלאומי בוודאי חייב להצביע קודם כל לליכוד ואם הוא נוטה יותר למפלגות שמימין לליכוד אז אהלן וסהלן. בוודאי שמי שמצביע לליברמן מסכן את כל המחנה הלאומי".

הוא הבהיר כי יתנגד לממשלה משותפת עם כחול-לבן. "בעיקרון אני נגד ממשלת אחדות כתפיסת עולם. לנו כליכוד יש לנו מצע שחשוב לנו ארץ ישראל וחשוב לנו עם ישראל. אם יעל גרמן מסכימה איתנו, אם אסף זמיר מסכים איתנו, שיצטרפו לליכוד. נניח שאתה מכניס אותם פנימה ומקים ממשלת אחדות הרי מה יקרה אחרי שבוע שבועיים?".

על טענותיו של אביגדור ליברמן כי הגיש תוכניות לחיסול מנהיג חמאס הנייה וכי נתניהו דחה אותן אמר השר אמסלם: "זה לא ימין. להתנהל מול עזה באחריות ומתוך שיקול דעת, זה לא סיפור של ימין או שמאל. ליברמן אמר להנייה את מה שאמר, לפני שהוא נהיה שר הביטחון. הוא היה שר ביטחון שנתיים כמעט. כשלא נותנים לי לעבוד, אחרי שבוע אני אומר 'טוב חבר'ה הבנתי' והולך. לא עובר כמעט את כל הקדנציה ובסוף נזכר שמישהו לא נתן לי לעבוד".

לשאלה האם הליכוד מתערב באיחוד במפלגות הימין ענה אמסלם, "יש פה ספינה אחת גדולה שכולם שותפים בה. אם אחד מהמרכיבים של הימין לא נכנס, כל הספינה טובעת. לכן האחריות כאן היא של כולם. ראש הממשלה מוביל את כל המחנה הלאומי ובוודאי שהאחריות הכוללת היא שלו. לכן, אם הם יסתדרו ביניהם - מעולה. אם לא, הוא יצטרך לבוא ולנסות להשכין שלום. בבחירות הקודמות אנחנו קיבלנו את השלטון ולא הצלחנו להקים מפלגה בלי ליברמן, בגלל 1,500 קולות של בנט".