משה פייגלין:
מקסום כח הימין זאת לא המטרה של שקד

פייגלין תקף הבוקר את שקד שסירבה לטענתו ליצור חיבור עם מפלגתו ועם עוצמה יהודית. עוד אמר, כי נשקלת האפשרות לחבור לעוצמה יהודית.

יהונתן גוטליב , כ"א בתמוז תשע"ט

פייגלין
פייגלין
צילום: David Cohen/Flash90

יו"ר זהות משה פייגלין תקף הבוקר (רביעי) את יו"ר הימין החדש איילת שקד והביע נכונות לחיבור עם עוצמה יהודית.

בראיון ל'גלי ישראל' אמר פייגלין כי ברור לו "ממה שמתפתח כאן, שאותו מבנה שימקסם את כוחו של הימין הוא לא המטרה של איילת שקד אלא יש לה מטרת על שמעבר לו".

הוא הוסיף, "אנחנו רצינו את החיבור עם הימין החדש כי שם באמת יש את הציבור עם ההתלבטות האמיתית. זה לא קורה כי איילת החליטה שהיא לא רוצה את זה מסיבותיה שלה, יכול להיות שאיילת שקד לא מעוניינת במקסום כוחו של הימין אלא באינטרסים אחרים? גם נתניהו והליכוד מבינים שהימין החדש עם חיבור של בן גביר ועוצמה והכוחות האחרים הוא החיבור הנכון שלא יבריח קולות לליברמן והשמאל".

לדבריו, "הדלת שבה הולכת איילת שקד עלולה להוביל לכך שזהות ועוצמה יכנסו גם יכנסו ואיילת שקד והימין החדש כנראה גם יכנסו, אבל כולם ביחד יהיו באופוזיציה בגלל שלא יהיה לגוש הימני מספיק קולות כדי לייצר ממשלה וליברמן יכפה ממשלת אחדות כשכל מה שאנחנו אמורים לשמור עליו, ארץ ישראל, הערכים של עם ישראל נזרקים לפח".

על אופציית החיבור עם עוצמה יהודית אמר פייגלין כי זה אפשרי. "בא נגדיר את המטרה", אמר. "המטרה היא שהבשורה והחזון של זהות יגיעו לכנסת ויגיעו מהכנסת לכל בית בישראל. בתוך המטרה הזאת הושטנו יד לכל חיבור אפשרי בתוך המחנה הלאומי.

״לצערי הרב איילת שקד החליטה ששתי מפלגות היא לא רוצה בתוך החיבור הזה, אחת זאת זהות והשניה זאת עוצמה לישראל ויכול להיות שאם לא תהיה ברירה, על מנת להבטיח את הכניסה של אותו חזון גדול של זהות לכנסת, אנחנו נעשה גם את החיבור עם עוצמה לישראל. זה לא חיבור טבעי".

פיגלין הכריז כי גם אם לא יתבצעו שום חיבורים, מפלגתו תתמודד בבחירות. "זהות רצה ובסוף מנצחת את כולם, אנחנו כבר עברנו את אחוז החסימה בסקר חדשות 13", ציין.