קפטן ירושלים עובר לאשדוד

אחרי שכבר היה נראה כי יפרוש ממשחק, הודיעה מכבי אשדוד על החתמתו של ליאור אליהו בן ה-33. "מהשחקנים היותר מוערכים בכדורסל הישראלי"

נרי וייס , כ"ג בתמוז תשע"ט

ליאור אליהו מול אשדוד. מחליף צד
ליאור אליהו מול אשדוד. מחליף צד
צילום: לירון מולדובן, מנהלת הליגה

יורד דרומה. בעוד חודש וחצי יחגוג ליאור אליהו, קפטן הפועל ירושלים בעונה החולפת, 34 קייצים. אחרי שכבר היה נראה כי יפרוש בסיום העונה הכי חלשה שלו בקריירת המשחק הענפה, בה מיעט לקבל דקות משחק ושמו נקשר שוב ושוב לפרשיות משמעת שהביאו להשעייתו מהקבוצה האדומה מהבירה, חתם אמש אליהו בקבוצתו החמישית בקריירה - מכבי אשדוד/באר טוביה.

שש עונות שיחק אליהו במדי הפועל ירושלים, כשרק בעונה האחרונה, עם פרישתו של יותם הלפרין ממשחק, התמנה זה לקפטן הקבוצה.

אליהו נחשב לאחד מגדולי שחקני הכדורסל הישראלים בשנים האחרונות, כשבארונו האישי ישנם 6 צלחות אליפות - 4 עם מכבי תל אביב ושניים עם הפועל ירושלים, שלושה גביעים, אליפות ספרד עם ויטוריה וכן אליפות הליגה האדריאטית.

בנוסף, זכה אליהו שלוש פעמים בתואר שחקן העונה הישראלי בליגת העל בעונות 2005, 2006 ו-2015, נבחר שבע פעמים לחמישיית העונה בליגת העל ובדצמבר 2008 הוא היה שחקן החודש של היורוליג.

כאמור, העונה מיעט אליהו לשחק במה שהייתה אחת העונות החלשות שלו בקריירת המשחק במהלכה קלע ממוצעים של 5.8 נקודות, 4.2 ריבאונדים ו-25 אחוזים בלבד מהעונשין.

את מכבי אשדוד/באר טוביה זה לא הרתיע כדי להציע לאליהו חוזה וזו החתימה אותו לעונה אחת. כעת ישוב אליהו לשתף פעולה עם מאמנו בעבר, האמריקאי בראד גרינברג, מתוך מטרה שזה יתרון מהידע והניסיון שלו למועדון הקטן.

למעשה, אליהו מחליף תפקידים עם נמרוד לוי, שעזב את אשדוד לטובת ירושלים.

כאמור, עבור אליהו תהיה זו קבוצה חמישית בקריירת המשחק הענפה שלו, בעונה ה-16 שלו בליגת העל בכדורסל, כשזה שיחק בשתי קדנציות שונות במכבי ת"א, הפועל גליל עליון, קאחה לבוראל ויטוריה והפועל ירושלים.

באשדוד אמרו כי "שחקן בסדר גודל כזה לא חותם אצלנו כל יום, ולכן ההתרגשות בעיר היא גדולה. אנחנו מאמינים ומקווים שהשילוב בין ליאור למכבי שלנו תתרום לשני הצדדים. שיהיה המון בהצלחה לליאור וכמובן למכבי".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il