השמאל מצא את האשם בדקירת הנער הערבי

יעל גרמן האשימה את הרב טאו ואיציק שמולי טען כי התבטאויות שר החינוך גרמו לערבי מטמרה לדקור את אחיו בגלל נטייתו המינית.

ערוץ 7 , כ"ד בתמוז תשע"ט

זירת האירוע
זירת האירוע
צילום: יוסי נהרין - דוברות מד"א

חבר הכנסת איציק שמולי (העבודה) הגיב לדקירת הנער הערבי מחוץ למקלט לנוער הלהט"ב בתל אביב, וניצל את האירוע להשתלחות בשר החינוך הרב רפי פרץ.

על אף שהנער נדקר על ידי אחיו מטמרה בשל נטייתו המינית, טען שמולי כי "שר חינוך שבא ומדבר על נוער שצריך להמיר את זהותו - זה מקדם אלימות והסתה".

בראיון לירון דקל בתוכנית "השבוע" בכאן 11 הוסיף שמולי: "נכון שבקצה צריך רק מטורף אחד אבל האווירה היא שמכשירה את הקרקע".

"שר החינוך והרבנים מנסים לקטלג את העולם לטובים יותר ולטובים פחות. כשהם מנסים למחוק אוכלוסיה שלמה זה לא לגיטימי". ח''כ שמולי הוסיף כי הוא מצפה שהרב פרץ יקדם עיקרון אחד של חיה ותן לחיות. "יש מקום גם לזהות שלו וגם לזהות שלי".

ח"כ יעל גרמן מ''כחול לבן'' החליטה גם היא לקשור בין ההתבטאויות של הרבנים לדקירת הערבי על ידי אחיו, ''המקרים המזעזעים של דקירת הנער הגאה על ידי אחיו, והאיום על חברי, ח״כ איתן גינזבורג, רק בגלל נטייתם המינית, מזכירים לנו שהשנאה כלפי הקהילה הגאה והבורות, עדיין כאן ובכל מקום, והם ניזונים מהשנאה של רבנים כדוגמת הרב טאו וחבריו, שאינם מבינים את הנזק שבדבריהם''.

בתוך כך, מוסיף להיות קשה ויציב מצבו של הנער בן ה-17 שנדקר ביום שישי סמוך למקלט של נוער הלהט"ב בתל אביב. הנער טופל על ידי מד"א ופונה לבית החולים איכילוב, שם נותח ולאחר מכן אושפז במחלקת טיפול נמרץ כשהוא מורדם ומונשם.

המשטרה ממשיכה במצוד אחר החשוד בדקירה - אחיו של הנער הערבי, תושב טמרה, וחושדת שהמעשה בוצע בשל העובדה שהאח משתייך לקהילת הלהט"ב.