כך נמנעה שריפת גופת הנפטרת

שתדלנות חוצה יבשות ורצון עיקש של בן המשפחה מנעו את שריפת גופתה של יהודיה בפלורידה בארה"ב והובילה להבאתה לקבר ישראל - בישראל.

תגיות: פלורידה
מיכל לוי , כ"ה בתמוז תשע"ט

ארון קבורה
ארון קבורה
צילום: אייסטוק

למנוחת עולמים: שתדלנות חוצה יבשות ורצון עיקש של בן המשפחה מנעו את שריפת גופתה של יהודיה בפלורידה בארה"ב והובילה להבאתה לקבר ישראל - בישראל.

המנוחה, פרידה ויזל, הלכה לעולמה בפלורידה בשבוע שעבר. בצוואתה ציוותה על טיפול בגופתה באמצעות חברה העוסקת בשריפת גופות.

המנוחה אף שילמה לחברה מקדמה על הטיפול המבוקש, ולדברי בני משפחתה לא ידעה את האיסור ההלכתי החמור שבדבר, בעצם העובדה שביקשה שארונה יעלה להיטמן בארץ הקודש – ישראל.

אחיה, המתגורר בעיר החרדית אלעד, אברך ירא שמים, יחד עם אנשי זק”א-תל אביב, החל בפעילות סביב השעון, תוך הפעלת גורמי חוץ ואנשי מקום מגוריה – למנוע את שריפת גופתה.

הגופה כבר היתה בדרכה למשרפות. ברגע האחרון השריפה נמנעה, לאחר שבנה המתגורר לצידה בפלורידה השתכנע להצטרף למאמץ, תוך הבטחה שארגון זק”א-תל אביב וידידי הבן מהארץ, יגייסו את הסכום הנדרש לצורך הטסתה ארצה, פרוצדורה הכרוכה בעלות של אלפי דולרים.

“זה היה ממש בשלב שהאמבולנס שנשא את גופתה נאלץ לבצע פרסה ולהחזירה לשמירה עד להטסה ארצה”, מספרים בזק”א-ת”א.

במבצע חוצה יבשות גויס הסכום הנדרש וארונה נחת לפני השבת האחרונה בשדה התעופה בן גוריון, כשצוות זק”א תל אביב שפעל להביא לקבורתה, הקמב”ץ יחיאל גולדמן ואחראי קבורת חו”ל יהושע לב, קיבלו את פני הארון להביאו לקבורה בבית עלמין ברחובות, בהלוויה יהודית מכובדת.

ארגון זק”א-ת”א לקח על עצמו את כל הטיפול והקבורה בארץ, כולל הנפקת רשיון קבורה, מיסי נמל, העברה לבית העלמין ועמד לצידה של המשפחה שלא הסתירה את התרגשותה מההתגייסות לצידה בשעתה הקשה, עד לקבורתה של המנוחה בקבר ישראל.