שבעה בני אדם חולצו בשלום בכנרת

יחידת שיטור ימי כנרת של משטרת ישראל חילצה בהצלחה 6 צעירים תושבי ירושלים והמרכז, שנמצאו כ–2 ק"מ מקו החוף. שעה אח"כ חולץ אדם נוסף

ערוץ 7 , כ"ה בתמוז תשע"ט

אופנוע הים ההפוך בכנרת
אופנוע הים ההפוך בכנרת
צילום: דוברות המשטרה

במוקד 100 של משטרת ישראל התקבל אמש (שבת) בשעות הערב המוקדמות דיווח על שישה חברים, נשים וגברים, הנמצאים במצוקה סמוך לחוף קוק האט בכנרת ועלולים לטבוע.

לדברי המודיע הם יצאו לשוט בסירה ממונעת, כשלפתע הסירה התהפכה והם הצליחו לטפס ולשבת על החלק התחתון ההפוך של הסירה. אולם, הסירה מתחילה לשקוע והם לחוצים וזקוקים לעזרה מידית.

שוטרי שיטור ימי כנרת הוזנקו למקום והחלו לבצע סריקות לאיתורם. תוך זמן קצר כל השישה אותרו כ-2 ק"מ מקו החוף, כשהם ישובים על גבי החלק התחתון של הסירה שמתחילה לשקוע, לחוצים ומפוחדים.

שוטרי השיטור הימי חילצו את השישה והעלו אותם לסירה המשטרתית בעוד הסירה שלהם שקעה.

ששת המחולצים הובאו בשלום אל החוף ותוך דקות ספורות שוב הוזנקו צוות השיטור הימי להציל גבר בשנות ה-40 שנכנס אל מי אגם בכנרת כשעתיים קודם לכן, רכוב על גבי אופנוע ים- אך טרם חזר

לדברי המודיע הוא ואחיו הגיעו לחוף הדקל לבלות בכנרת. כשעתיים קודם לכן לדברי המודיע, אחיו נכנס למי הכנרת כשהוא רכוב על גבי אופנוע ים ועדיין לא חזר והוא מודאג וחושש לחייו.

השיטור הימי הוזנק והחל לבצע סריקות לאיתור הגבר, תוך כדי ניתוח וחישוב כיווני הרוח שהייתה חזקה. במרחק של כ-3 ק"מ הבחינו השוטרים באופנוע הפוך והרוכב תלוי על החרטום שלו עם סימני מצוקה.

השוטרים ניגשו אליו והעלו אותו בזהירות אל כלי השיט המשטרתי בעוד האופנוע שקע.