בן דהן:
"המחלוקת היא על חלוקת המושבים"

סגן שר הביטחון שופך אור על הקשיים במשא ומתן בין מפלגות הימין: הבעיה המרכזית היא לא מי יעמוד בראש, אלא איך תהיה חלוקת המושבים.

יהונתן גוטליב , כ"ה בתמוז תשע"ט

הרב בן דהן
הרב בן דהן
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

סגן שר הביטחון, ח"כ הרב אלי בן דהן, אומר כי הוא בטוח שיהיה איחוד במחנה הימין בסופו של דבר, וכי השאלה המרכזית כרגע היא מי ירכיב את הרשימה ולא מי יעמוד בראש.

בראיון לגלי צה"ל התייחס בן דהן גם לפגישה בין הבית היהודי לימין החדש שנדחתה הבוקר (ראשון). "לוחות זמנים הם לא דבר חשוב. יכול להיות שהייתה פה איזו תקלה, אינני יודע, זאת לא הבעיה", אמר.

בן דהן הוסיף, "הבעיה המרכזית היא גם לא מי עומד בראש, זה דבר שאפשר לפתור אותו. המחלוקת האמיתית היא איך תהיה חלוקת המושבים בין שלושת הרשימות ובין ארבעת הרשימות. אנחנו מדברים כרגע על ארבע רשימות שאולי תתחברנה ואולי אפילו המפלגה חמישית - מפלגת זהות, ואם ימצא פתרון שבו כל מפלגה תרגיש שיש לה את הביטוי ההוגן והנכון ברשימה המאוחדת, אני מניח שגם המקום הראשון או השני יפתר בצורה יותר קלה".

לשאלה מדוע נדחתה הצעת הימין החדש לקיים 'ריץ'-רץ' בין המפלגות השיב בן דהן, "תשאלי ברחוב במסגרת הציונות הדתית מי זאת גברת רוני ססובר שעומדת להיות במקום השלישי בימין החדש, אני חושב שהרוב המוחלט לא יודע מי זאת ולא שמע אותה, לעומת 6 חברי כנסת מכהנים ששומעים אותם ויודעים מה הם עשו".

לסיכום קבע בן דהן "בודאי שיהיה איחוד ובסופו של דבר הכל יבוא על מקומו בשלום".