השר סמוטריץ' עונה לעוצמה יהודית

בתגובה לטענות לפיהן ביטל סיכום עם 'עוצמה' ענה השר, "לא מתכוון להיכנס לזה ולהתייחס לספינים. אני עסוק בלעשות הכל כדי לחבר ולאחד"

חזקי ברוך , כ"ה בתמוז תשע"ט

סמוטריץ' בן גביר והרב רפי פרץ
סמוטריץ' בן גביר והרב רפי פרץ
צילום: חזקי ברוך

השר בצלאל סמוטריץ' מגיב להאשמות מפלגת עוצמה יהודית כלפיו, לפיהן ביטל בשבוע שעבר ברגע האחרון סיכום עם איחוד מפלגות הימין.

"‏יצאתי עכשיו מדיון בקבינט וראיתי שהייתי מטרת הספין היומי של חבריי בעוצמה יהודית. אז אנשי עוצמה היקרים, מבין שכעת אתם סבורים שכדאי לכם לזרוק את הבוץ עלי כי זה מקדם משהו מבחינתכם. עד אתמול הכתובת לחיצים שלכם היתה הרב רפי. אולי יש לכם חשבון פוליטי כזה. לא בטוח שהוא נכון".

"‏אני בכל מקרה לא מתכוון להיכנס לזה ולהתייחס לספינים. אני עסוק בלעשות הכל כדי לחבר ולאחד. מציע לכם שוב כמו בכל החודש האחרון, הצטרפו אלינו. מה שהיה נכון ללפני חצי שנה נכון גם היום. האחריות דורשת שנרוץ יחד", כתב סמוטריץ' בטוויטר.

נזכיר כי בעוצמה יהודית טענו שעל פי ההסכם שהיה אמור להיחתם, המפלגה הייתה צריכה לקבל את המקומות הרביעי והשביעי ברשימת איחוד מפלגות הימין, ובמקרה של חיבור של כל מפלגות הימין, כולל הימין החדש, את המקומות החמישי והשמיני.

במפלגת "עוצמה" מוסיפים כי מי שמנע ברגע האחרון את חתימת ההסכם היה לא אחר מאשר שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', שלא היה מוכן לכך שאורית סטרוק, חברת מפלגתו, תמוקם רק במקום השמיני ברשימה מתחת נציג עוצמה יהודית.

לדבריהם, סמוטריץ' נימק את פיצוץ המו"מ בכך שבהתאם ליחסים הפנימיים הקיימים ביישוב היהודי בחברון, לא ייתכן כי אורית סטרוק, שהיא פעילת ציבור ותיקה, תמוקם אחרי נציג עוצמה יהודית ברוך מרזל.

בעקבות הדברים, תוקפים גורמים בעוצמה יהודית את יו"ר האיחוד הלאומי. "סמוטריץ' מדבר גבוהה גבוהה על כך שכל אחד חייב להתפשר ולוותר על האגו האישי שלו כדי ליצור חיבור בימין, ובפועל מי שמחבל בסיכויים שיהיה חיבור כזה זה הוא בעצמו. אם על מנת שאורית סטרוק תקבל מקום לפני נציג עוצמה יהודית ברשימה הוא מוכן למנוע חיבור בימין ולסכן את שלטון הימין, אזי האגו עליו הוא מדבר נמצא אצלו".