הרב רפי פרץ: איילת שקד תעמוד בראש

יו"ר הבית היהודי שוחח עם יו"ר מפלגת הימין החדש איילת שקד והודיע לה כי הוא מפנה לה את המקום הראשון בבלוק הטכני.

אלירן אהרון , כ"ה בתמוז תשע"ט

איילת שקד והרב רפי פרץ
איילת שקד והרב רפי פרץ
צילום: פלאש 90

הרב רפי פרץ מצהיר הערב (ראשון) כי יפנה את המקום הראשון ברשימה המאוחדת עם הימין החדש לאיילת שקד.

"‏שמח לבשר ששוחחתי עם איילת שקד לפני דקות אחדות, הסכמנו כי מתוך אחריות לאומית ודאגה לממשלת הימין והציונות הדתית איילת תעמוד בראש איחוד מפלגות הימין. אחדות היא מטרה משותפת של כולנו, הערב נתכנס לסגור את פרטי הריצה המשותפת ונצא לדרך", כתב הרב פרץ בטוויטר.

הרב פרץ הוסיף בכניסתו לפגישת המשא ומתן עם שקד ובנט, "אנחנו רואים את האיחוד כדבר חשוב מאין כמוהו ואת ממשלת הימין כעומדת בראש ואת טובת הציונות הדתית. מתוך האחריות הלאומית הזאת החלטתי שאיילת תהיה במקום הראשון באיחוד מפלגות הימין ואנחנו נסגור את כל הפרטים ונצא לדרך יחד".

נפתלי בנט אמר לפני הפגישה, "רק גוש ימין גדול בראשות שקד ימנע ממשלת שמאל. אנחנו ניפגש עוד כמה דקות עם הרב רפי כדי לייצר גוש ימין גדול עם כל מפלגות הימין. אנחנו מבינים שאין הסכמות על כל דבר, אבל כדי לשמור על שלטון הימין צריך גוש גדול. אני מצפה שכולם יקבלו את הייצוג שלהם, ניתן כבוד לכולם ואנחנו מאוד מאמינים במהלך הזה".

שקד הצטרפה מאוחר יותר לפגישה. "כפי שראיתם ושמעתם, פנינו לאחדות. אני מאמינה בזה ועובדת על זה כבר הרבה זמן. אני מקווה שנסיים את הלילה ושייצא עשן לבן, כדי שנעבור לשלב השני - לנסות להכניס את כל מפלגות הימין תחת הימין המאוחד", אמרה בכניסתה למפגש המשא ומתן עם איחוד מפלגות הימין.

מוקדם יותר שוחח השר לשעבר בנט עם ערוץ 7 לקראת הפגישה המכרעת בירושלים בין יו"ר איחוד מפלגות הימין הרב רפי פרץ לבין בכירי הימין החדש.

"אני מגיע נחוש להביא אחדות גדולה בימין", מדגיש בנט, "אני מגיע נחוש להגיע להסכם אחדות עם הרב רפי פרץ. כל המפגשים איתו עד כה לימדו אותי שמדובר ביהודי טוב, שרוצה באחדות, ואני מקווה שנוכל לסכם את הערב באחדות גדולה בימין", אמר.

"הציבור הימני רוצה זאת", קובע השר לשעבר, "אני ידעתי לוותר על מיקומי למען אחדות, וברור לי שהרב רפי רואה את טובת עם ישראל מעל לכל. אני גם משוכנע ששנינו נעשה כל שנדרש כדי להקים גוש ימין גדול שימנע ממשלת שמאל".

בלייב פייסבוק שהעביר מוקדם יותר בעמוד שלו אמר בנט כי ההחלטה שלו ושל שקד היא "לאחד את כולם - גם את פייגלין ועוצמה יהודית ולהביא אותם תחת מטריה אחת גדולה של גוש ימין. זה הקו שאני הולך עליו, איילת ביקשה שאוביל את המשא ומתן מול כולם".

"גם 'עוצמה יהודית' בתוך האיחוד", אמר בנט, "זה הרצון שלנו, למרות שאני לא בעמדות של האנשים שם בכלל. בבחירות הדבר היחיד שחשוב הוא המנדטים - זה המפתח למימוש הערכים. אחרי הבחירות כל סיעה תפעל עצמאית וזה המשמעות של גוש טכני".