אופיר נרצח לעיני אשתו ובנותיו

אופיר חסדאי, בן 40, הוא הגבר שנרצח בגלל ויכוח על חניה בקניון בעיר רמלה. אשתו הלוקה בניוון שרירים: "לא יודעת איך אחיה בלעדיו".

אורלי הררי , כ"ה בתמוז תשע"ט

אופיר חסדאי
אופיר חסדאי
צילום: באדיבות המשפחה

אופיר חסדאי בן ה-40, תושב רמלה, הוא הגבר שנורה למוות בוויכוח על חניה בקניון עזריאלי בעיר.

חסדאי הותיר אחריו אישה הלוקה בניוון שרירים ושלוש בנות - שתי תאומות בנות 9.5, אחת מהן עם שיתוק מוחין, וילדה בת תשעה חודשים שלוקה בניוון שרירים.

אשתו של אופיר, דקלה, סיפרה "אופיר היה בעל נהדר, מדהים. היו לנו הרבה חילוקי דעות כי הוא היה נורא פדנט ורצה שכל דבר יהיה מושלם. אני לא יודעת איך אני הולכת לחיות בלעדיו. אני לא מאמינה שהוא פשוט נרצח ככה בדם קר".

"הוא טיפל בבת שלוקה בשיתוק מוחין ומתניידת בכיסא גלגלים – בין אם זה להרים אותה, לקלח אותה, להחליף לה טיטול או לשלוח אותה לבית הספר. בכל מסיבה או אסיפה שהייתה הוא היה נוכח ולא ויתר. הוא עשה הכל, אם זה לנסוע למשרדי השיכון והרווחה. הוא היה נייד, ואני לא מסוגלת לעשות את זה בגלל ניוון השרירים. אני לא יודעת מה לעשות, אני בקושי עומדת על הרגליים".

דקלה סיפרה לאתר YNET על האירוע שהסתיים ברצח, ''אני זוכרת שרעדתי, קראתי לו אופיר, אופיר, אתה שומע אותי? וכלום. הוא שכב שם, המשקפיים עפו לו מהעיניים, ניסיתי לדבר איתו. מי חשב שזה יהיה עימות אלים, הוא פשוט הוציא את האקדח וירה בו. זה היה הזוי".

"הילדה שלי בת ה-9 וחצי ראתה אותו על הריצפה ושאלה 'אמא, מה קרה? למה אבא שוכב על הרצפה? למה הוא אדמדם?', לא היה לה מושג מה קרה. אני לא יודעת איך היא תעמוד בזה, מה יהיה איתה ברגע שהיא תשמע שאופיר כבר לא פה. היא מחכה שנלך לבקר אותו בבית החולים ואמרתי לה שהוא יהיה בסדר, הייתי אופטימית ולא האמנתי שזה יקרה".

חסדאי נורה ונפצע אנושות. הוא טופל על ידי מד"א ופונה לבית החולים אסף הרופא, שם נקבע מותו. המשטרה עצרה גבר בן 74 מלוד בחשד לרצח שכאמור אירע לאחר ויכוח על מקום חניה. החשוד שלף נשק וירה שתי יריות לעברו של חסדאי.