המו"מ לאיחוד בימין נמשך

פגישת צוותי המשא ומתן לאיחוד בימין נמשכת מזה מספר שעות. גורם בכיר המעורב במגעים מביע אופטימיות בנוגע לסיכוי להגיע לפריצת דרך.

ערוץ 7 , כ"ו בתמוז תשע"ט

פגישת המשא ומתן בין הימין החדש לבית היהודי - איחוד לאומי. אמש
פגישת המשא ומתן בין הימין החדש לבית היהודי - איחוד לאומי. אמש
צילום: ללא קרדיט

צוותי המשא ומתן בין מפלגות הבית היהודי והאיחוד הלאומי לבין מפלגת הימין החדש מכונסים מזה מספר שעות בניסיון להגיע לפריצת דרך לקראת חתימה על הסכם להתמודדות ברשימה משותפת בבחירות.

גורם בכיר המעורה בנעשה במשא ומתן הביע אחר הצהריים (שני) אופטימיות בנוגע לסיכויים להגיע לפריצת דרך במגעים עוד היום.

נציין כי אמש קיימו ראשי המפלגות פגישת משא ומתן בנוגע להרכבת רשימה מאוחדת שתרוץ כבלוק טכני בבחירות הקרובות.

בתום הפגישה נמסר כי הפגישה היתה טובה וחלה התקדמות, אך טרם הושגה הסכמה סופית, וכי צוותי המשא ומתן ימשיכו במגעים.

עם זאת, גורם באיחוד הימין תקף הבוקר בשיחה עם ערוץ 7 את צורת ניהול המשא ומתן על ידי ראשי מפלגת הימין החדש, לאחר פגישת המשא ומתן הארוכה שנערכה אמש.

לדברי אותו גורם, "שקד ובנט טוענים ששקד צריכה לעמוד בראש כי היא מביאה 12 מנדטים, אבל במשא ומתן מתברר שבנט לא מאמין שהרשימה תקבל יותר משמונה מנדטים. אחרת לא ברור למה הוא כל כך מתעקש לקבל ארבעה מקומות בשמיניה הראשונה".

הגורם ציין כי "הרב פרץ עשה אתמול ויתור משמעותי כאשר ויתר על ראשות הרשימה לאיילת שקד ועכשיו שקד צריכה להתנהג כמו מס' 1".

"יש רגעים במשא ומתן שזה נראה שבנט מתואם עם נתניהו ומעוניין שמפלגות הימין ירוצו בבחירות בשתי רשימות נפרדות", הוסיף הגורם ותהה, "לא ברור למה שקד מתנגדת למתן ייצוג ראוי ברשימה לנשים ציוניות דתיות כדוגמת אורית סטרוק שעשייתה הציבורית ידועה ומוכרת".

"שקד צריכה להוכיח מנהיגות, להראות שפשרה זה משהו ששני צדדים עושים ולא רק צד אחד ולהעמיד במקום את מס' 2 שלה", הדגיש הגורם.