נתניהו מקדם בנייה לפלסטינים בשטחי C

שרי הקבינט דנו ביומיים האחרונים בשאלה חריגה: אישורי תכניות בנייה לפלסטינים בשטחי C לצד אישור תכניות למתיישבים ביו"ש.

ערוץ 7 , כ"ו בתמוז תשע"ט

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

שרי הממשלה דנו בישיבתם השבועית אתמול בנושא חריג במיוחד: אישור תכניות בנייה לפלסטינים בשטחי C לצד אישור תכניות למתיישבים ביו"ש, כך פורסם בחדשות כאן 11.

הסוגייה הרגישה, שאותה מבקש לקדם ראש הממשלה נתניהו בעצמו, הובאה באופן נדיר בפני השרים חרף הידיעה שהיא תעורר התנגדות רבה.

ואכן כמה מהשרים תהו מה מטרת הבנייה והאם היא מתיישבת עם הרצון והצווים שהוצאו באחרונה להרחבת פעילות הריסת המבנים הבלתי חוקיים בשטחים אלה.

הסכמות לא הושגו בישיבה הראשונה ועל כן התקיימה היום (שני) ישיבת המשך שגם בה טרם הגיעו השרים למסקנות.

בקרוב עתיד להגיע לישראל יועצו וחתנו של הנשיא האמריקני, ג'ארד קושנר, אמור להגיע לישראל ובהתיישבות יש מי שקושרים בין הביקור לבין קידום הבנייה הפלסטינית.

יו''ר מועצת יש''ע, חננאל דורני, אמר בתגובה כי "במקום להילחם בהשתלטות הרשות הפלסטינית על שטחי C ולהרוס את הבנייה הבלתי חוקית המשתוללת שם, ראש הממשלה מעלה בקבינט את האפשרות לכניעה לתופעה ואישור הבנייה הבלתי חוקית ואולי אף לאשר בנייה נוספת. אנחנו מתנגדים לכך בכל תוקף וקוראים לשרי הקבינט שלא לתמוך בהצעה הרעה הזו" אמר דורני.

הוא הוסיף כי "לא יעלה על הדעת שבנייה ישראלית בישובים תותנה בבנייה פלסטינית. הציפייה מממשלת ימין, לצד אכיפה ביד קשה נגד מפרי החוק, היא לאשר בנייה ישראלית ללא מגבלות בכל רחבי יהודה, שומרון ובקעת הירדן".

בתנועת רגבים אמרו, "בשעה שהרשות הפלסטינית פועלת להשתלט באופן בלתי חוקי על שטחי c, אנחנו מקווים שהידיעה אינה מדוייקת ושהדיון בקבינט לא נסב סביב אישור תכנית המשחקת לידי אבו מאזן, תכנית שתהווה את מגש הכסף עליו תינתן מדינת הטרור שהוא חולם להקים בלב הארץ".

"כל סיעות הימין הבינו שהבניה המשתוללת והבלתי חוקית של הרשות הפלסטינית בשטחי סי, מסוכנת למדינת ישראל, ואותה יש לבלום ולאכוף. תכניות בניה בהיקף נרחב ניתן לאפשר אך ורק באזורים שבשליטת הרשות הפלסטינית, ולא בשום מקום אחר", נמסר מטעם התנועה.