בן גביר: יש עוד כמה שעות, גלו אחריות

איתמר בן גביר קורא לראשי האיחוד בימין לגלות אחריות בשעות האחרונות שעוד נותרו, לאפשר מקום מכובד למפלגתו ולייצר איחוד גדול.

שמעון כהן , כ"ז בתמוז תשע"ט

איתמר בן גביר
איתמר בן גביר
צילום: חזקי ברוך

בכיר עצמה יהודית, עו"ד איתמר בן גביר, מסביר ביומן ערוץ 7 את המחלוקות שמונעות איחוד גדול במפלגות הימין וקורא לחברי בימין המאוחד לגלות אחריות ובשעות האחרונות לקדם איחוד בו תשולב מפלגתו.

"הבעיה היא חברים באמת טובים שאני מעריך אותם והלכתי איתם יחד ואפשר גם לומר שהצלנו אותם, אבל שלפחות חלקם משיקולי אגו לא מוכנים לעשות את מה שחייבים לעשות. אנחנו לא מבקשים להיות שרים או תפקידים וג'ובים אבל רוצים מקום שיאפשר לנו להביא את המצביעים שלנו. יש לנו שבעים אלף מצביעים ואנחנו יכולים להגדיל את המספר הזה למאה אלף".

על המו"מ עצמו הוא אומר: ,אמרו שאיילת חייבת להוביל ובצלאל והרב רפי ונפתלי רוצים להיות שרים", לכל אלה הסכימו הוא וחבריו ל'עצמה', אך "שישפוט הציבור. הציעו לנו מקומות 8 ו-16 ברשימה המאוחדת. אמרו לי שמספרי 2 של הבית ותקומה ואחרים צריכים להיות למעלה. למה ללכת על מהלך שיפגע בשלטון הימין? אני שומע שאופיר סופר ומוטי יוגב מוכנים לזוז מקום. הרי נביא 2.5 מנדטים וזה יהיה גדול יותר. אני לא מבין את ההתעקשות והאגו".

בן גביר נשאל אודות הטענה ולפיה דרישתו מהרב פרץ ומבצלאל סמוטריץ' להתפטר ולהכניס אותו לכנסת דרך החוק הנורבגי אינה רלוונטית לממשלת מעבר, שבה מי שאינו חבר כנסת לא יוכל לכהן כשר. על כך הוא אומר שהדברים אינם נכונים משפטית והוא אף הציע לאנשי האיחוד לפנות לבית משפט ולבקש את הכרעתו, אך לדבריו אלה סירבו להצעה.

"מעבר לכך, אני צריך לשאוף לחוק נורבגי? למה? חשוב לראות את רוני ססובר ואחרים בכנסת, אבל זה נורמלי לא לפנות מקום אחד ברשימה ולא לתת לעצמה יהודית שני נציגים? אני לא מבין את הגישה".

מוסיף בן גביר וקובע כי "מתוך רצון למנוע בזבוז קולות" מפלגתו תחתום בקרוב על האיחוד עם מפלגת 'נועם' ותציג מפלגה בעלת צביון חרד"לי לעומת המפלגה האחרת שתפיסתה ליבראלית יותר.

לדברים אלה הוא מוסיף: "לא כולם שם שותפים לאותה מגמה. שלושה מהמנהיגים אומרים תנו לבן גביר את המקום החמישי כי הם לא רוצים לסכן את מעמדם כשרים וסגני שרים".

"אני אומר לחבריי באיחוד החדש, יש עוד כמה שעות, אפשר לגלות אחריות, ומי שלא מגלה אחריות שלא יבוא אחר כך בטענות ובספינים. יודע הציבור שמגיל 14 אני פועל למען עם ישראל וכך מרזל גופשטיין ובן ארי. יודע הציבור מי מחפש ג'ובים".