משטרת ישראל מתכוננת לעונה החדשה

מחוז חוף במשטרת ישראל קיימו כנס מיוחד לקראת עונת משחקי הכדורגל והכדורסל החדשה במטרה לשפר את שיתוף הפעולה בין המשטרה לקבוצות

נרי וייס , כ"ז בתמוז תשע"ט

מהדקים את שיתוף הפעולה
מהדקים את שיתוף הפעולה
צילום: באדיבות משטרת ישראל

מוכנים לעונה החדשה. רק לפני כחודש נחשף בדו"ח מיוחד של משטרת ישראל כי אירועי האלימות במגרשי הספורט והכדורגל בפרט פחתו ולהצלחה בכך אבות רבים, אך בראש ובראשונה עומד שיתוף הפעולה בין משטרת ישראל לקבוצות ולגופים האחראים על הענפים השונים.

בכדי להמשיך את ההצלחה ולאפשר את פתיחת עונת המשחקים הקרובה בענפי הכדורגל והכדורסל, נערך השבוע במחוז חוף כנס מיוחד בהשתתפות 50 מנהלי קבוצות, מנהלי מגרשים, אנשי חברות אבטחה, גורמי חטיבת האבטחה במטא"ר ואנשי היחידה לאלימות בספורט של משטרת ישראל.

כאמור, הכנס התקיים במסגרת היערכות המשטרה לפתיחת עונת משחקי הכדורגל והכדורסל 2019/20, במטרה לשמור על שלום הציבור וביטחונו ולאפשר את קיום המשחקים כאירועי תרבות וספורט באופן תקין ובטוח.

משכך, עסק הכנס שנערך בהובלת יחידת הרישוי והאבטחה במחוז חוף על ידי סגן מפקד המחוז, תנ"צ יוסי חמו, בדרכים שיאפשרו להדק ולהגביר את שיתוף הפעולה המקצועי בין המשטרה לקבוצות הספורט השונות בגזרת מחוז חוף.

בין שלל הנושאים בהם דנו במהלך הכנס הקשורים להיערכות וההתמודדות עם תופעות האלימות בספורט, היו גם: סוגי האלימות במגרשי הספורט, תחום הרישוי ואישור מגרשים בליגות השונות, הסמכת מאבטחים, הטיפול חסר הפשרות באוהדים מורחקים מהמגרשים, קווים מנחים להיערכות מבצעית של משטרת ישראל לקראת אירועי ספורט ודרכי דיווח בזמן ובאירועים חריגים.

כנס זה בא כאמור לשפר את שיתוף הפעולה בין המשטרה לקבוצות ובתקווה לעונה מהנה, ספורטיבית וללא אלימות. בתקווה לעונה ללא אירועי אלימות כלל.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il