אגודת ישראל אישרה את רשימתה

הרשימה אושרה ללא שינויים. במקום הראשון סגן שר הבריאות ליצמן, אחריו סגן שר החינוך פרוש, ובהמשך הח"כים ישראל אייכלר ויעקב טסלר.

ערוץ 7 , כ"ז בתמוז תשע"ט

יעקב ליצמן
יעקב ליצמן
צילום: פלאש 90

הנהלת מפלגת "אגודת ישראל", אחת משתי הסיעות המרכיבות את יהדות התורה, אישרה הערב (שלישי) את רשימת נציגי המפלגה בבחירות לכנסת ה-22.

הרשימה תיוותר כפי שהיא היום, ללא שינויים. במקום הראשון סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, אחריו סגן שר החינוך מאיר פרוש, ולאחר מכן חברי הכנסת ישראל אייכלר ויעקב טסלר.

במהלך הישיבה אמר סגן השר ליצמן כי המפלגה תתמוך בנתניהו לראשות הממשלה. "נלך עם ביבי בלבד. לפיד לא בא בחשבון לשום קואליציה".

ליצמן התייחס גם לתמיכה אפשרית של יו"ר ש"ס לשעבר אלי ישי וקהלים נוספים כדוגמת מפלגת 'נעם', והבהיר כי לא יתאפשר שילוב גורמים נוספים ברשימת יהדות התורה, אך מודלים אחרים של שיתוף פעולה אפשריים בהחלט, "נלך שוב עם ישי באותה מתכונת שהייתה".

ח"כ אייכלר אמר בישיבה, "אני עדיין מזועזע מההוראה המוזרה שקיבלנו לחייב תערובת בין גברים ונשים באירועים ושאסור לבקש לבוש צנוע. זו מלחמת דת שלא הכרנו".

אייכלר תקף גם את התערבות בג"ץ בנעשה בטבריה, "פסק הדין בנושא רון קובי שמפקיע משר הפנים לבצע מלאכתו גם מוכיח שהכל כשר כדי להכות בנו. כל יהודי יודע כעת שהנשק היחיד שלנו זה בקלפי. רק זה מה שיסביר לעולם ומלואו שכוחנו רב. הפעילות שלנו בהסברה בתוך הציבור החרדי חייבת להתחיל מוקדם. ליברמן הוכיח שהוא מתכוון למה שהוא אומר. הוא בגד בחבריו החרדים וגם בעולי רוסיה".