ח"כ פינדרוס: ליברמן מוביל שיח מסוכן

על רקע הצגת דרישות 'ישראל ביתנו' והקמפיין האנטי-חרדי של ליברמן, טוען ח"כ פינדרוס כי הוא מנהל שיח מסוכן כדי להטיב עם הצרכים שלו

חיים לב , כ"ח בתמוז תשע"ט

יצחק פינדרוס
יצחק פינדרוס
צילום: שירה הרשקופ/TPS

שיח מסוכן: על רקע הצגת דרישות 'ישראל ביתנו' בליל אמש בענייני דת ומדינה והקמפיין האנטי-חרדי של יו"ר הרשימה ח"כ אביגדור ליברמן, טוען ח"כ יצחק פינדרוס (יהדות התורה) כי הוא מנהל שיח מסוכן כדי להטיב עם הצרכים שלו.

בדבריו התייחס לאמירות בג"ץ בעד ראש עירית טבריה רון קובי והסביר כי הם שבויים באווירת הדה-לגיטימציה שעושה ליברמן לציבור החרדי.

"מתברר שוב ושוב ולא רק במקרה רון קובי, שבג"ץ תמיד ילך נגדנו. מי שעורר את השיח האנטי חרדי ולקח אחריו את קובי וחבריו, זה ליברמן. ליברמן לצרכים שלו, מוביל שיח מסוכן", אמר פינדרוס בראיון ל'קול ברמה'.

פינדרוס אף הסביר מדוע החרדים מתנגדים ליאיר לפיד. "יאיר לפיד נלחם בנו בכל משרד שהייתה לו השפעה בו ולכן אסור לנו לתת לו להיות בשלטון".

בדבריו ציין שבע שנים לפטירת הרב אלישיב זצ"ל. "אצל הרב אלישיב הכל היה סביב הלכה ותורה. כל שאלה שהייתה מגיעה אליו, התשובה הייתה רק מה התורה רוצה ובהסתכלות תורנית. הרב התרחק מההנהגה ולא רצה אותה. הוא רצה רק דבר אחד: "שבתי בבית השם כל ימי חיי", סיפר.