בזכות עירנות הצוות - החופשה ניצלה

בני משפחה מאופקים שהיו בדרכם לנתב"ג לקראת חופשה משפחתית בחו"ל שכחו את אחד מתיקיהם על הרכבת.

ערוץ 7 , כ"ח בתמוז תשע"ט

חלק מן האבידה שנמצאה בתחנת הרכבת
חלק מן האבידה שנמצאה בתחנת הרכבת
צילום: רכבת ישראל

צוות תחנת 'ת"א ההגנה' מורגל באיתור אבידות והחזרתן לבעליהן, אבל מבצע יוצא דופן להצלת החופשה המשפחתית בחו"ל כפי שאירע לפנות בוקר (רביעי), גם ותיקי התחנה לא ישכחו זמן רב.

בעת סיור שגרתי של מנהל המשמרת עוז יחזקאל ברציפי התחנה, בסמוך לשעה חמש לפנות בוקר, נתקל יחזקאל בתיק שמונח ברציף ללא בעלים.

לאחר וידוא קצר שלא מדובר בחפץ חשוד, הוא לקח את התיק למשמורת ושם גילה אוצר שכלל דרכונים של בני משפחה, כ-3,000 אירו לצד סכום של אלפי שקלים.

יחזקאל, שהבין כי מדובר בתיק של משפחה מאופקים שהיו בדרכם לטיסה, עלה מיד מול פיקוד הנוסעים ועדכן את צוות תחנת נתב"ג על האבידה. צוות נתב"ג פתח במבצע חיפוש שכלל סריקות וכריזה בכל רחבי התחנה, וכעבור זמן קצר הגיע נוסע מבוהל, שסיפר כי האבידה שלו.

לאחר אימות קצר של הפרטים, הגיע הנוסע לתחנת ההגנה, שם הושבה לו האבידה היקרה, ומיד חזר לנתב"ג, והספיק לטיסה לקפריסין, שם החלה החופשה המשפחתית בשלום.

"אין ספק שהעירנות של צוות תחנת ההגנה הצילה את החופשה המשפחתית שלנו" סיפר הנוסע, "נדהמתי לראות כי גם בתחנה עמוסה כמו תחנת ההגנה, צוות התחנה דואג לכל אחד כאילו הוא עולם ומלואו".

"אנו קוראים לכל הנוסעים לשמור על כבודתם לאורך כל הנסיעה ברכבת", מציין יחזקאל. "אין סיפוק גדול יותר מלדעת שהצלחנו להשיב את האבידה היקרה ולהציל את החופשה המשפחתית". עוד הדגיש כי במקרה של אבידה, "זמינים עבורכם כל צוותי הרכבת ואנשי המוקד הטלפוני".