הוקרה מאבו מאזן לנציג האירופי

יו"ר הרש"פ העניק את העיטור הגבוה ביותר ברשות לראש נציגות האיחוד האירופי על תרומתו ל"חיזוק היחסים בין פלסטין לאיחוד האירופי".

שמעון כהן , כ"ח בתמוז תשע"ט

מאיים. אבו מאזן
מאיים. אבו מאזן
צילום: פלאש 90

יו"ר הרש"פ, אבו מאזן, העניק הבוקר (רביעי) את העיתור הגבוהה ביותר ברשות הפלסטינית "כוכב ירושלים" מדליית ירושלים לראש הנציגות של האיחוד האירופי ראלף טארף.

את ההוקרה קיבל טארף כהוקרה על עבודתו המסורה בסוף תקופת עבודתו שנמשכה כארבע השנים, כך מדווחת תנועת 'לך ירושלים'.

על פי הדיווח במהלך הטקס נשא אבו מאזן דברים ובהם דברי שבח לנציג האירופי: "מתוך הכרה על תפקידה המצטיין בחיזוק היחסים בין פלסטין לאיחוד האירופי, אנחנו גאים בתמיכה שלך בעם הפלסטיני ,בחופש ועצמאות שלהם".

יו"ר 'לך ירושלים, מאור צמח, מציין כי "רק השבוע באופן חסר תקדים האיחוד האירופי תרם תרומה של 14.9 מיליון אירו לרשות הפלסטינית עבור תשלום להפניות רפואיות של אזרחי הרשות ביהודה שומרון ובעזה לבתי חולים במזרח ירושלים".

צמח מדגיש כי מדובר בתשלום רק לבתי החולים הפלסטינים ולא לכיסויי החובות לבתי החולים הישראליים בירושלים. "תרומה זו ממומנת על ידי האיחוד האירופי (13 מיליון אירו), ממשלת איטליה (1 מיליון אירו) וממשלת פינלנד (0.9 מיליון אירו)".

בהודעת האיחוד האירופי על התרומה נאמר כי "תרומה זו תומכת בבתי חולים במזרח ירושלים בשמירה על שירותים רפואיים קריטיים לפלסטינים. כל תרומה לגופים פרו-פלסטיניים במזרח ירושלים פוגע בריבונות ישראל ובאחדותה".