הפועל באר שבע תעפיל לליגה האירופית?

עם תוצאת תיקו במשחק הגומלין מול יריבתם הקזחית הערב, העפילה הקבוצה מבירת הנגב אל עבר השלב שם תחכה יריבה שבדית או לטבית

נרי וייס , כ"ט בתמוז תשע"ט

אוהדי באר שבע. המסע האירופי בעיצומו
אוהדי באר שבע. המסע האירופי בעיצומו
צילום: פלאש 90

עשו את העבודה. היכולת עדיין לא מרשימה אבל השורה הסופית היא החשובה כרגע - הפועל באר שבע בשלב הבא באירופה.

תחת חום כבד וכשהם אחרי לילה כמעט ללא שינה בשל הפרעות מצידם של אוהדים קזחים שהתפרעו מחוץ למלון שלהם באישון לילה, התארחו הערב (חמישי) שחקני הפועל באר שבע למשחק הגומלין מול יריבתם הקזחית קייראט.

אחרי הניצחון הביתי במשחק הראשון בתוצאה 0:2, חששו הדרומיים מהיכולת הביתית הטובה של היריבה הקזחית ומאפשרות כי אלה יצליחו לחזור מפיגור בן שני שערים. החששות כמעט התאמתו כשהקזחים פתחו את המשחק בצורה נהדרת ועם לחץ גדול על שערם של הבאר שבעים.

באר שבע שעלתה בדיוק באותו הרכב מהמשחק הקודם מול הקזחים, הצליחה למשך מספר דקות במחצית הראשונה לאיים על השער של המארחים, אך לא ניצלו זאת לכיבוש שער שישחרר אוויר רב אצל ראשי המועדון.

דווקא בדקות בהן שלטה באר שבע, הצליחו הקזחים לעשות את המוטל עליהם כשהבלם דוגאליץ' ניצל טעות של שוער האדומים מבאר שבע שטקוס, ומקרוב כבש את השער המיוחל של הקזחים בדקה ה-40 ממש לפני הירידה להפסקת המחצית.

בדקה ה-55 השתנו מערכי הכוחות, כשקייראט נותרה בעשרה שחקנים לאחר כרטיס צהוב שני ואדום של שחקנה אחמטוב. הדרומיים ניצלו זאת בכדי להשוות משער עצמי של דוגאליץ' בדקה ה-62 שקבע גם את תוצאת המשחק - באר שבע מסיימת בתיקו 1:1 אך מעפילה לשלב הבא בזכות הניצחון הביתי בשבוע שעבר.

כעת תחכה באר שבע ליריבה מבין נורשפינג השבדית ולייפאיה הלטבית, בשלב הבא, הסיבוב השלישי של מוקדמות הליגה האירופית, כשהשבדים מובילים 0:2 מהמשחק הראשון. אם לא יקרה משהו בלתי צפוי, באר שבע תעפיל בקלות אל עבר שלב הבתים של הליגה האירופית.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il