"יצרנו תקדים למען התושבים"

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' וראש העיר פתח תקוה רמי גרינברג דנו יחד עם הגורמים המקצועיים על פתרונות התחבורה המתוכננים בעיר.

יוני קמפינסקי , כ"ט בתמוז תשע"ט

השר סמוטריץ' וראש העיר גרינברג
השר סמוטריץ' וראש העיר גרינברג
צילום: דוברות עיריית פ"ת

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' לקח הפסקה מהמגעים לאיחוד הימין ויצא עם בכירי משרדו לפגישה עם ראש העיר פתח תקווה רמי גרינברג.

עם סיום הדיון בלשכת ראש העיר, יצאו ראש העיר והשר יחד עם גורמי המקצוע השונים לנסיעה באוטובוס ציבורי עד לתחנת הרכבת סגולה.

לאחר מכן, המשיכו המשתתפים לסיור בשכונת הדר גנים ועמדו מקרוב אחר אתגרי השכונה והפתרונות התחבורתיים המתוכננים לה בשנים הקרובות לאור תכנית סירקין.

לשאלת התושבים, התייחס השר בצלאל סמוטריץ' לבנייה המתוכננת בסרקין ותמך בדבריו בשיטת הביצוע ההדרגתית כפי שמקדם ראש העיר.

"יצרנו תקדים שאומר שקצב השיווקים בסירקין יהיה תלוי ביצוע של פתרונות תחבורה. אנחנו לוקחים את כל האזור ועושים לו מתיחת פנים מקו בניין לקו בניין מקביל, ומתכננים אותו לחלוטין מחדש עם המון תשומת לב לשמירה על אופי השכונה ובעיקר על בטיחות התושבים. בעזרת הרמזור והשימוש בטכנולוגיות שייתנו גל ירוק לאוטובוסים – כמעט לא ייפגע הרכב הפרטי. לא רק זה, אלא גם שדרגנו את הבטיחות ע"י הרמזור ופסי האטה", אמר.

השר סמוטריץ' ציין כי במידה ויהיה צורך, הוא וצוות המשרד ישקלו צעדים לשינוי התכנית וזאת בהתאם להתאמת התכנית לתוואי הבנייה והתפתחות השכונה.

ראש העיר רמי גרינברג סיכם את הסיור בהדר גנים ואמר כי "עיריית פתח תקוה פועלת כדי לשדרג את איכות חיי התושבים בעיר ולהפוך את פתח תקוה לעיר מטרופולין בעלת נגישות תחבורתית יעלה וטובה. בנוסף לפתרונות התחבורתיים בשכונת הדר גנים והסכם הגג הכולל גם מתן תקציבי ענק, יבוצע גם פיתוח של פתרונות תחבורתיים לשכונות הוותיקות, מרכז העיר וסביב העיר, כולל ישן מול חדש (התחדשות עירונית). בנוגע למנחם בגין, השינוי מקודם ע"י משרד התחבורה על מנת לשרת את התושבים ולשפר את התחבורה בשכונת הדר גנים. שינוי זה יביא לשדרוג השכונה, לשיפור התשתיות והחזות, והתקצוב הוא על חשבון משרד התחבורה. בסופו של דבר זה גם יצמצם את הפקקים ויפחית את זיהום האוויר באזור".