פרופ' אריה אלדד במקום פרופ' מאוניברסיטת ת"א

שר החינוך פרץ החליט לסיים את כהונתו של פרופ' יוסי שיין בוועדה לתכנון ותקצוב. שיין התנגד ליוזמת בנט להקים פקולטה לרפואה באריאל.

ערוץ 7 , ג' באב תשע"ט

אריה אלדד
אריה אלדד
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר החינוך הרב רפי פרץ, מספר 2 ברשימת הימין המאוחד, החליט שלא להאריך את כהונתו של חבר הוועדה לתכנון ותקצוב, פרופ' יוסי שיין מאוניברסיטת תל אביב.

באתר TheMarker דווח כי אחד המועמדים להחליפו הוא חבר הכנסת לשעבר מטעם האיחוד הלאומי, פרופ' אריה אלדד.

אלדד, רופא בכיר בהכשרתו, מגיש כיום באופן קבוע תוכנית רדיו ב-103FM.

גורמים בוועדה אמרו כי כהונתו של שיין לא חודשה בגלל התנגדותו להקמת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת אריאל, יוזמה שדחף שר החינוך הקודם נפתלי בנט. שיין התנגד לאופן שבו ניתן אישור ההקמה לפקולטה.

שיין, פרופ' למדע המדינה ויחסים בינלאומיים באוניברסיטת תל אביב, היה בעבר חבר במפלגת קדימה, בתקופה שבה ציפי לבני עמדה בראש המפלגה.

חה"כ אורלי פרומן ממפלגת כחול לבן תקפה את החלטת שר החינוך: ''נדמה שהשר פרץ כבר החליט אם לא לקדם את מערכת החינוך אז לפחות לקדם מקורבים. שר החינוך מחליט לא להאריך קדנציה של חבר וועדה לתכנון ותקצוב בתקופת ממשלת מעבר. ההחלטה האומללה הזו מונעת בראש ובראשונה מתוך שיקולים אישיים ובכדי לקדם את האינטרסים שלו ושל מקורביו. כשאין תוכניות מסתפקים במשחק כיסאות אינסופי''.

מלשכתו של פרץ נמסר בתגובה: "השר מודה לפרופ׳ יוסי שיין על תרומתו בוות"ת, וסמוך ובטוח שהוא ימשיך לתרום להשכלה הגבוהה בישראל בשדות נוספים".

ממל"ג נמסר: "בשנת 2016 פרופ' יוסי שיין מונה לחבר ות"ת לתקופה של 3 שנים והוא השלים את הקדנציה במלואה. אנו מודים לפרופ' שיין על תרומתו הרבה להשכלה הגבוהה בישראל".

מטעמו של שיין לא נמסרה תגובה.