"30 שנה ליברמן מתעסק רק בעצמו"

השר סמוטריץ' במתקפה חריפה נגד אביגדור ליברמן: "הבן שלי שעולה לכיתה א' יותר מתאים לראשות ממשלה מליברמן. האיש בדיחה וחסר אחריות".

רפאל לוי , ג' באב תשע"ט

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
צילום: קובי ריכטר/TPS

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' תקף היום (ראשון) בחריפות בראיון לערוץ הכנסת את יו"ר ישראל ביתנו, ח"ח אביגדור ליברמן.

על דבריו של ליברמן, לפיהם הוא אינו פוסל רוטציה עם נתניהו אמר סמוטריץ': "מה שמדהים זה בכלל לא ליברמן, מה שמדהים זה היחס הרציני של התקשרות לאירוע הזה. יש לי בן שעולה לכיתה א' בעזרת ה' השנה והוא מתאים להיות ראש ממשלה הרבה יותר מליברמן".

"ליברמן 30 שנה בפוליטיקה, לא הטביע שום חותם, האיש לא בנה בית, לא סלל שום כביש, לא העביר שום רפורמה ולא חוקק שום חוק. 30 שנה האיש מתעסק אך ורק בעצמו, במניפולציות הפוליטיות חסרות האחריות שלו", תקף סמוטריץ' את ליברמן.

לדבריו: "במדינה נורמלית ומתוקנת, בדיחה כזאת שמכתירה את עצמה כמועמדת לראשות ממשלה, הייתה נתקלת בגיחוך שלא לומר בהתעלמות מצד אמצעי התקשורת. התחושה היא שכיוון שהוא מאתגר את נתניהו אז הכל מותר ואפילו בדיחות כאלה אפשר לקחת ברצינות. זאת באמת בדיחה. האיש חסר אחריות והוא דרדר את מדינת ישראל לבחירות חוזרות".

על הפיצול בימין שהוביל בסופו של דבר לריצה עצמאית של עוצמה יהודית אמר סמוטריץ': "ברור שבן גביר אשם. אנחנו חודש וחצי התחננו לאנשי עוצמה שיבואו לחתום, עוד לפני שחתמנו עם הימין החדש. שהם יהיו חלק מעסקת החבילה. הם סרבו. בחרו לריב, להיעלב ולזרוק בוץ".

על הטענות של בן גביר כי בנט הוא שמנע את האיחוד השיב השר סמוטריץ': "שבן גביר יסביר למה חודש וחצי התחננתי בפניו שיאשר את ההסכם הקיים שהיה לנו באיחוד מפלגות הימין. אח"כ אפילו הצענו לו שיפור ואז כמובן הוא היה מקבל את כל מה שהוא רוצה גם בחיבור הגדול יחד עם הימין החדש. שיסביר למה הוא סרב במשך חודש וחצי לחתום".