"הליכוד מחויב לביבי, אנחנו - לבני אדם"

פעילי מפלגת העבודה יצאו להחתים את האזרחים בשדרות רוטשילד בת"א על עצומה להחלפת נתניהו, כתגובה לעצומת הח"כים בליכוד.

חזקי ברוך , ג' באב תשע"ט

פרץ ברוטשילד
פרץ ברוטשילד
צילום: דוברות

פעילי מפלגת העבודה הציבו אחר הצהריים (ראשון) שלטי ענק בשדרות רוטשילד בתל אביב, תחת הכותרת "הליכוד מחויב לביבי, אנחנו מחויבים לבני אדם".

המהלך, שהגיע כתגובה למכתב הנאמנות עליו חתמו היום חברי הכנסת של הליכוד, כלל החתמת מאות אזרחים על עצומה נגדית הקוראת להחליף את נתניהו וגם את הדרך שלו.

יו"ר 'העבודה-גשר', ח"כ עמיר פרץ, הגיע לתמוך, חתם ואמר במקום, "הפרנויה של נתניהו חצתה כל גבול. כנראה שגם הוא מבין שתמו ימי שלטונו. הם מתחייבים לא להחליף את ביבי, אנחנו מתחייבים להחליף אותו, ואת הדרך שלו".

לדבריו, "הם החתימו היום על 'לא להחליף את נתניהו' - אנחנו מחתימים על התחייבות לעשות הכל כדי להחליף אותו ואת הדרך שלו. אנחנו לא מסתפקים ב'רק לא ביבי'. יש שתי מפלגות אחרות שזוהי כל תכליתן. 'רק לא ביבי' זה לא אג’נדה. האג’נדה היא 'מה כן'. אנחנו לא מסתפקים בלהחליף את הפרסונה, אנחנו נחליף גם את הפרוגרמה - את התכנית. נחליף אותה בצדק חברתי, בשלום, בשוויון, באיחוי שסעים בחברה הישראלית".

"תכנית העבודה של הליכוד היא העמקת השסעים - תכנית העבודה שלנו היא לאחות אותם", ציין פרץ. "נתניהו מעדיף לנהל את הסכסוך עם החמאס, ולא את ההגעה לפתרון עם הרשות הפלסטינית.
מעדיף לשלם את מחירי הסכסוך ולא את המחירים הפוליטיים של פתרונו כדי לא להרגיז את הימין הקיצוני המשיחי שהוא תלוי בהם גם להמשך שלטונו, וגם להמשך חירותו. אנחנו נשים לזה סוף. הגיע הזמן שנתניהו ילך הביתה".

"כדי להחליף את נתניהו - צריכים עבודה גשר חזקה. רק אנחנו נעביר קולות מימין לשמאל ונאפשר זאת.
נחזיר את מדינת ישראל להיות מדינה בה בני אדם לפני הכל. כי אצלנו בני אדם לפני הכל", חתם יו"ר העבודה.