"דור החלוצות שיבנו את הבית השלישי"

סמינריון המקדש לבנות הסתיים היום ברובע היהודי. "בכל אחת חבוי ניצוץ של כיסופים למקדש, שכעת ניתן לו ביטוי להתגלות".

יהונתן גוטליב , ג' באב תשע"ט

סמינריון המקדש
סמינריון המקדש
צילום: צופיה גאולה כהן

סמינריון המקדש לבנות, שנערך בסוף השבוע ברובע היהודי ביוזמת תנועת 'נוער המקדש', הסתיים היום (ראשון).

במסגרת הסמינריון שהחל ביום שישי האחרון נערכו יחידות לימוד על חשיבות בניין המקדש בדורנו, על התפילה והשבת במקדש. בנוסף, התקיים סיור כיסופים סביב הר הבית ופעילות 'חדר בריחה' על המקדש.

הבנות התארחו לעונג שבת מיוחד אצל רב התנועה וראש מכון וישיבת המקדש, הרב ישראל אריאל, קיימו התוועדות 'מלווה מלכה' עם הרב דביר טל ושמעו שיחות מפי עזרא יכין ומרצים נוספים.

"זו השנה הראשונה שאנו מקיימות סמינריון מקדש לבנות לקראת תשעה באב. אין ספק שהשנה נגיע לתשעה באב כשאנו הרבה יותר מבינות את החיסרון של המקדש", מספרות מארגנות הסמינריון, צופיה גאולה כהן ונעמי מלמד.

"התגובות של הבנות היו מדהימות", הוסיפו המארגנות. "בכל אחת חבוי ניצוץ של כיסופים למקדש, שכעת ניתן לו ביטוי להתגלות, בפעילות ובעשייה לטובת ההתעוררות לבניין המקדש", אמרו.

במסגרת 'סקרחוב' שערכו הבנות במהלך הסמינריון על היחס של עם ישראל לבניין המקדש, הן גילו תשובות מפתיעות. "לא האמנו כמה עם ישראל צמא למקדש", שיתפו.

יוסי ורדי, המנכ"ל הטרי של 'מכון המקדש' אמר לבנות הנוער, "אתן דור החלוצות שיבנו את הבית השלישי. אתן 'לא רואות בעיניים' כי אתן מבינות את החשיבות הגדולה של הפעולות שיגרמו לנו להתעורר לבניין הבית השלישי. אני גאה מאוד בתנועת 'נוער המקדש' על ההשקעה הרבה והכוחות הגדולים שלהם והחלק המרכזי שיש להן בהתעוררות של עם ישראל לבניין המקדש".