ליצמן: הסרטון מזכיר תקופות אפלות

סגן השר ליצמן הגיב על הסרטון ואמר כי הוא מזכיר תקופות אפלות בהן הוצגו יהודים כרודפי בצע והואשמו בהשתלטות על הקופה הציבורית

מיכל לוי , ד' באב תשע"ט

יעקב ליצמן
יעקב ליצמן
צילום: פלאש 90

סרטון שפרסמה מפלגת כחול לבן, המכיל "התכתבות" מבוימת בקבוצת וואטסאפ בין ראש הממשלה נתניהו לשרי הממשלה הפוטנציאליים, ממשיך להסעיר את ההנהגה הפוליטית החרדית.

בסרטון מוצגים השרים אריה דרעי, יעקב ליצמן וגם בצלאל סמוטריץ׳ כמי שמבקשים לסחוט מנתניהו כספים קואליציוניים במטרה להעביר אותם למטרותיהם. ליצמן, למשל, דורש להעביר את כל הכסף של ישראל לטובת הישיבות.

בתגובה פרסם הבוקר סגן שר הבריאות ליצמן תגובה חריפה במיוחד. "קמפיין השנאה וההסתה של יאיר לפיד מהווה שיא חדש של אנטישמיות. מדובר בחציית קו אדום המזכיר תקופות אפלות בהן הוצגו יהודים כרודפי בצע והואשמו בהשתלטות על הקופה הציבורית.

"לפיד שגדל כילד שמנת, המשיך לגרוף הון ציבורי כפרזנטור בבנק ושדרן באולפני חדשות, לא רעדו ידיו כשעשק את ילדי ישראל כשר אוצר כושל, עד שהצלחנו להיפטר ממנו אחרי שנתיים ובכך הצלנו את המשק מקריסה אפשרית.
לדבריו, "כשניערתי את בגדיי מעל דוכן הכנסת אחרי שלפיד נגע בי, היו שאמרו לי שזה מוגזם. היום כולם מבינים שלפיד נותר אותו לפיד שכל עיסוקו בהפצת רעל של שנאה ושיטנה בין האוכלוסיות והמגזרים".
ליצמן קרא ליו"ר כחול-לבן בני גנץ להתנער פומבית מהסרטון. "מר בני גנץ, כל עוד לא תתנער פומבית מקמפיין ההסתה הבוטה הזה, אתה שותף מלא ואחראי ישיר לפשע השנאה שמתבצע כלפי מגזר שלם בישראל, הנאבק על זכויותיו וצרכיו, ונאמן לערכיו ועקרונותיו".