"ממשלה עם החרדים זו ממשלת ימין?"

ח"כ יבגני סובה מישראל ביתנו בראיון לערוץ 7, "אין לנו דבר נגד הציבור החרדי. יש לנו בעיה עם הסחטנות הפוליטית של המפלגות החרדיות".

חזקי ברוך , ה' באב תשע"ט

ח"כ יבגני  סובה
ח"כ יבגני סובה
צילום: חזקי ברוך

ח"כ יבגני סובה (ישראל ביתנו) תוקף בראיון לערוץ 7 את חברי הכנסת מהליכוד שחתמו על הצהרת הנאמנות לראש הממשלה נתניהו.

"זכותם של חברי הליכוד להצהיר נאמנות לנתניהו ואני לא מתערב. אולי גם יחתמו על הצהרת פסילה שהם לא רוצים להתעמת אתנו או הצהרת חיסול? הרי הם רוצים לחסל אותנו כמפלגה. שימשיכו להצהיר", סנט בהם סובה.

מה אתה עונה לנתניהו ולח"כים מהליכוד שקוראים לישראל ביתנו 'מפלגת שמאל'?

"קשקוש. ב-20 שנה שישראל ביתנו קיימת היא מעולם לא תמכה בשום פינוי ישובים, התנגדה לשחרור מחבלים ועסקת שליט, התנגדנו להתנתקות ואני מזכיר לך שהליכוד כולל ראש הממשלה נתניהו הצביע בעד התנתקות. אנחנו בעתיד לא נתמוך בשום פינוי של ישובים. אנחנו מפלגת ימין אמתית".

אז המחלוקת אישית בין נתניהו לליברמן?

"אין שום דבר אישי בין ליברמן לנתניהו. אני אומר לך מה המצע של מפלגת ישראל ביתנו והמצע הוא ימין. הליכוד הצביע בעד התנצלות לארדואן ומסרב לפנות את חאן אל אחמר אני מציע להם להסתכל במראה".

ליברמן מנע הקמת ממשלת ימין אחרי הבחירות האחרונות?

"ממשלה עם החרדים זו ממשלת ימין? זה ממשלת הלכה"

מה יש לכם נגד החרדים?

"אין לנו שום דבר נגד הציבור החרדי. יש לנו בעיה עם הסחטנות הפוליטית של המפלגות החרדיות. ברגע שנתניהו נכנע למפלגות החרדיות לנו בישראל ביתנו יש גם עקרונות. אחד מהם זה חוק הגיוס"

אפשר להקים קואליציה בלי המפלגות החרדיות?

"אני חושב שאנחנו היום זקוקים לקואליציה רחבה עם 3 המפלגות הגדולות, ישראל ביתנו, ליכוד וכחול לבן. מי שיצטרף על בסיס קווי היסוד של הממשלה הזאת - ברוך הבא. לאור האתגרים חייבת לקום ממשלת אחדות. אם המפלגות החרדיות ירצו להצטרף על בסיס קווי היסוד אין לי שום בעיה. אתה שמעת את גפני ודרעי אומרים שהם מוכנים לשמור על הסטטוס קוו? אני לא שמעתי".

בלי ממשלת אחדות אתם לא תצרפו?

"ממשלת אחדות זו העדיפות העליונה והראשונה של מפלגת ישראל ביתנו וכל מי שתומך ברעיון הזה יקבל את תמיכתנו. אנחנו לא נכנס לממשלה צרה כי ממשלה צרה של נתניהו זו ממשלת הלכה. נתמוך בנתניהו ונושיט לו יד. אין לנו בעיה עם כתבי האישום כי החוק מאפשר לו להמשיך לכהן. תושיט לנו יד לממשלת אחדות לאומית זה מה שמדינת ישראל צריכה היום"