ח"כ אורי מקלב: לפיד לא פרטנר, גנץ כן

מקלב תוקף את יאיר לפיד בעקבות סרטון ההסתה שפרסם. "אם נתניהו יגיד שהוא רוצה לצרף את גנץ לקואליציה בוודאי שלא נתנגד".

יהונתן גוטליב , ה' באב תשע"ט

ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) הגיב הבוקר (שלישי) לסרטון מעורר השנאה שפרסם ח"כ יאיר לפיד ולכותרות הבוקר הטוענות כי שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' מעוניין במדינת הלכה.

"אני לא אוהב להשתמש במילה אנטישמי", אמר בראיון לרדיו 103FM, "אבל משהו שכולם מדברים אותו דבר, שזה משקף הסתה ועלילה נגד קבוצה בצורה כוללת זה מריח מאוד דומה".

"זה בולט שמשהו מגיע ממשהו פנימי, זה בולט האופן שלפיד מתנהל אפילו מול חברי המפלגה שלו", הוסיף.

לדבריו, "האדם הזה לא הצליח לייצר שיח עם חרדי אחד. מי שמכיר את הכנסת יודע שחוץ ממה שרואים בעיתונות יש יחסים טובים בין כולם, והוא אחד ויחיד בבולטות".

ח"כ מקלב פוסל ישיבה בממשלה עם לפיד אך מדגיש כי בני גנץ הוא פרטנר. "לפיד לא פרטנר בגלל שאין אפשרות להיות פרטנר. אמרנו מראש שמבחינתנו גנץ הוא פרטנר לישיבה ולשיתופי פעולה. זה לא סותר את זה שאנחנו רואים את ביבי נתניהו כמומלץ על ידינו, אם יבוא נתניהו ויגיד שהוא רוצה לצרף את גנץ לקואליציה שלו בוודאי שלא נתנגד".

על הכותרות המציגות את דבריו של סמוטריץ' כשאיפה למדינת הלכה הוא אמר: "אני חושב שזה לא נכון, לא יודע מה הוא מתכוון. בתפיסה שלנו אני לא מנסה לכפות על אחרים, אין מדינת הלכה. אנחנו מצפים לימות המשיח אבל כל זמן שהמשיח לא נמצא אנחנו לא רואים את יעדנו בלכפות שלטון הלכה, אין דבר כזה. אנחנו מסתמכים על הנהגות על דברים שהיו, לא על דברים שהיום אין את הסמכות הרוחנית וההלכתית הזאת, אני לא רואה סנהדרין".

הוא הוסיף ותקף את ליברמן "אם באמת מדינת הלכה היא לא תגנוב אז אני חושב שכן. אני יכול להבין שליברמן כל הזמן אומר. אם מפריע להתמודד, לו ולמפלגתו עם הציווי של לא תגנוב ויכול להיות שזה באמת מפחיד אותו".

"אנשים כאלה, שהר של חמאה ענקית מרוחה עליהם ועל כל המפלגה, זה לא שאחד סרח - המפלגה גנבה לצרכי מפלגה, כל המפלגה עם שלוחות פרועות מקצועיות", אמר.