גפני על לפיד: לא נשב איתו לעולם

''במקרה של ליברמן, פעם היה חבר טוב, אבל אנחנו לא מתייחסים אליו", אמר יו"ר דגל התורה. ''הוא לא עשה כלום בכל תפקידיו בממשלה''.

בן שאול , ה' באב תשע"ט

גפני
גפני
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

לאחר שתקף את לפיד מאשים הבוקר (ג') יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני את יו"ר כחול-לבן בני גנץ ומבהיר כי אין שום סיטואציה שיהדות התורה תקים איתו קואליציה.

תחילה התייחס גפני לסרטון לפיד שיצר סערה פוליטית. "אי אפשר לומר שלפיד אנטישמי, אבל מה שהוא עשה זה עם סממנים אנטישמיים. לפיד אומר שהחרדים לוקחים את כל הכסף, כמו שאמרו בעבר על יהודים שהם מוצצי כסף. הוא שונא את הציבור החרדי כמו שאמרו אנטישמים בכל התקופות".

בראיון לרדיו 'קול חי' עמד גפני ‪ על ההבדלים בין ליברמן ללפיד. "אנחנו יודעים מה עמדתו של לפיד, גם כשהיה שר אוצר, ולא נשב איתו לעולם. במקרה של ליברמן, היו לנו עליות ומורדות, פעם היה חבר טוב, אבל אנחנו לא מתייחסים אליו. הוא לא עשה כלום בכל תפקידיו בממשלה. הציבור לא טיפש, וגם לא יקבל עשרה מנדטים".

גפני הפנה את חיציו המרכזיים לגנץ. "אני לא מאשים את לפיד, אני מאשים את בני גנץ שאיפשר לו לעשות הסכם רוטציה ומעניק לו גיבוי. לפיד הפך להיות נטל על בני גנץ. אחרת, מצבו הציבורי היה טוב יותר. אין סיטואציה שנלך עם גנץ, רק עם נתניהו".

בדבריו התייחס אף לסערת הסמינר בפפתח תקווה. "אם הציבור האשכנזי בפ"ת גזעני – אז שלא ישלחו את ילדיהם למוסדות האשכנזים. איך נציג ציבור בעיר מעז לדבר נגד מנהלי מוסדות שילדיו לומדים בו. את מה שאני אומר – רק לפי הוראות גדולי ישראל".