אורי פריש: תנו לכסף לעבוד עבורכם

כסף לא צומח על העצים, אבל מצד שני, גם השקעה של הכסף בבנק היא לא פתרון מושלם. הפתרון המושלם הוא בנדל"ן? היזם אורי פריש מסביר.

אורי פריש , ה' באב תשע"ט

השקעות נדל"ן
השקעות נדל"ן
צילום: pixabay

בשנים האחרונות עולה המושג 'הכנסה פאסיבית' כמעין מילת קסם בשוק ההשקעות. אחרי הכל, מי לא היה רוצה לנוח וללתת לכסף לעבוד עבורו מבלי שיצטרך לטרוח ולהתעסק בניהולו השוטף?

המושג מתחזק בשנים האחרונות בגלל המציאות הכלכלית המשתנה. לפני כמה שנים הכנסה פסיבית לא הייתה מושג שגור. זאת מכיוון שבעבר הריבית עוד לא הייתה אפסית והבנקים לא גבו עמלות במיליארדים על חשבון הלקוחות. באותה עת, נהגו מרבית הישראלים להפקיד את כספם בתכניות החיסכון בבנק או להשקיע אותו בקניית דירה שנייה שתייצר להן הכנסה משכירות.

עם זאת, המציאות של היום השתנתה. רכישת דירה בישראל הפכה לחלום רחוק, ותעשיית המניות לא מספיק יציבה במטרה לייצר תשואות משמעותיות.

לטענת אורי פריש, שותף מנהל בחברת CITYR (סיטיאר) המתמחה ברכישת נכסים בארצות הברית, הפתרון לכיס של המשקיע הישראלי מצוי בשוק הנדל”ן האמריקאי.

"ארצות הברית עברה משבר גדול בשנת 2008 והצליחה להתאושש בשנים האחרונות גם בזכות משקיעים זרים רבים, ביניהם ישראלים, שרכשו נכסי נדל"ן במחירים אטרקטיביים שמייצרים להם הכנסה פאסיבית נושאת תשואה, זאת בנוסף לרווחי ההון בעת מכירת הנכס".

לטענת פריש, רבים מהישראלים שרואים את כספם נשחק באופן אגרסיבי תחת עמלות הניהול שמוטלות על כספי החיסכון שלהם בקופות הגמל והפנסיה בישראל, בוחנים כיום את האפשרות להשקיע את חסכונותיהם בנכסים מניבים של נדל”ן למגורים המוצעים במיקומים אטרקטיביים ברחבי ארה”ב.