"הייתי חותם על עצומת התמיכה בנתניהו"

השר לשעבר איוב קרא תומך בעצומת התמיכה בנתניהו: "הוא המנכ"ל הכי טוב שאפשר להביא למדינת ישראל".

רפאל לוי , ה' באב תשע"ט

השר איוב קרא
השר איוב קרא
צילום: חזקי ברוך

השר לשעבר איוב קרא מתייחס בראיון לערוץ הכנסת לעצומת התמיכה בנתניהו ולהמלצות המשטרה להגשת כתב אישום נגד גל הירש וסגן השר יעקב ליצמן.

קרא שעזב את הפוליטיקה בטריקת דלת ובכעס כלפי נתניהו, אמר: "אין קשר בין מה שקרה ביני לראש הממשלה לבין הנאמנות לדרך ולתנועה".

קרא הוסיף כי היה חותם על העצומה: "אין לי בעיה עם זה כי בסופו של דבר הוא נבחר להיות יו"ר התנועה וכל עוד הוא ראש התנועה היחסים שלי אם הם חמים או פחות חמים זה לא קשור.

"הוא ראש ממשלה מצוין ואם המדינה היית סוג של חברה ויש לה מנכ"ל טוב ונניח שאני לא כל כך מסמפט אותו אבל הוא מנכ"ל טוב, ונתניהו הוא המנכ"ל הכי טוב שאפשר להביא למדינת ישראל וזה לא קשור לעניין האישי ואני מעריך שבסופו של דבר הוא גם יזכה בבחירות", כך הסביר קרא את התמיכה את התמיכה בנתניהו.

קרא הגיב להמלצות המשטרה להגיש כתב אישום נגד סגן השר ליצמן ונגד גל הירש וסיפר על התחושות שהיו לו כשפורסם שתפתח בדיקה משטרתית בעניינו סמוך לפריימריס בליכוד: "זה משהו מזעזע, זה פשוט אנשים עם רוע שאי אפשר להגדיר אותו. מחזיקים עליך משהו מכוונים אותו לעיתוי נכון ומנסים ככה לפגוע בך. זו לא פעם ראשונה. זה פגע בי קשות. שילמתי מהכסף שלי רק בשביל לגמור את זה כזה דבר לא עושים. אין לי ספק שהיית קנוניה גדולה כדי לפגוע בי".

לדבריו יש להגדיר מועד מוגדר לפני בחירות שאחריו גופי החקירה לא יוכלו לפרסם מידע על חקירת מתמודד בבחירות.

על התמיכה הרחבה לה זוכה מפלגת כחול לבן במגזר הדרוזי אמר קרא: "בבחירות הקודמות זה היה לצערי בעקבות הפגיעה בי וגם בגלל חוק הלאום ועוד הרבה סיבות. בסיבוב הזה אני לא יודע מה יהיה".

קרא אמר כי אחרי הבחירות יהיה תיקון לחוק הלאום ולכן הרוחות במגזר הדרוזי נרגעו: יכול להיות שעכשיו יהיה מצב יותר טוב לליכוד ויכול להיות שלא כל עוד החוק לא תוקן כי המפתח הוא חוק הלאום".