ינקלביץ' שוברת שתיקה: "השפלת נשים"

בשיחות סגורות הדפה הח"כית החרדית מ'כחול-לבן' את האשמות נגדה אודות ההדלפות המיוחסות לה וטענה כי מנסים להפיל את בני גנץ באמצעותה

מיכל לוי , ו' באב תשע"ט

ח"כ עומר ינקלביץ'
ח"כ עומר ינקלביץ'
צילום: חזקי ברוך

עומר ינקלביץ', הח"כית החרדית של 'כחול-לבן', הועמדה בעל כורחה בסוף השבוע האחרון באור הזרקורים לאחר שתחקיר אודותיה פורסם בחדשות 12.

בתחקיר נטען כי בעברה, בעת עבודתה בנציבות שירות המדינה נהגה שלא כשורה כאשר כרטיס הנוכחות שלה הוחתם בהיעדרה. בכתבה אף נרמז על קשר אישי וקרוב שלה עם בני גנץ.

הבוקר ינקלביץ' שוברת שתיקה. 'ידיעות אחרונות' מצטט אותה משיחות סגורות בהן היא הודפת את האשמות נגדה אודות ההדלפות המיוחסות לה וטוענת כי מנסים להפיל את בני גנץ באמצעותה.

"ברור שזה לא נעים, אלה ימים מאוד לא קלים עבורי ועבור משפחתי, אבל ברור שאני לא אתן לאף אחד את העונג לראות אותי נשברת", צוטטה בשיחה עם חברה קרובה.

עוד צוטטה: "אין לי ספק שמנסים לנגח את בני גנץ באמצעותי. זה ברור ושקוף, אבל אני לא חושבת על עצמי. מצער להיווכח שבמדינת ישראל, בשנת 2019 ,יש כאלה המנסים לטעון שאישה לא יכולה להתקדם על בסיס כישוריה, השכלתה ועשייתה ושמאחורי כל קידום עומדים קשרים פסולים".

"כשגבר נבחר לכנסת זה בסדר, איש לא מחטט בעברו, וכשאשה מקודמת מייחסים לה התנהגות בלתי ראויה. המסר הזה משפיל נשים וחושף את הפנים המכוערות של הפוליטיקה ושל התקשורת בישראל", אמרה.

מקורביה התייחסו אף לטענת ההדלפה מדיוניה הפנימיים של כחול לבן ואמרו כי מדובר בשקרים ואין בינם לבין המציאות ולא כלום.

"היא מעולם לא הדליפה דבר וחצי דבר מדיוני כחול לבן, אבל מי שרוצה ברעתה חוזר על המונח 'הדלפות' שוב ושוב. הצילומים יצאו מהסלולרי שלה על ידי צד שלישי, מאחורי גבה וללא הסכמתה. ברגע שגילתה זאת דיווחה מיוזמתה לגורמים הרלוונטיים במפלגה והתנצלה בפני מי שנפגע. היא הייתה זו שיזמה את בדיקת הפוליגרף".

באשר לממצאים שהועלו בתחקיר אודות עברה אמרו כי מדובר בטענות ממוחזרות ולא נכונות. לדבריה, מדובר היה בפעמים בודדות כשההתנהלות נעשתה בטעות ובתום לב, ולראיה הנציבות אכן קיבלה את עמדתה.