הסתה לאומנית במסגד באוניברסיטה

סטודנטים באוני' העברית נדהמו לגלות מה מתרחש בבית התפילה המוסלמי בקמפוס בגבעת רם. מתוך הכתבה שתפורסם בסוף השבוע בעיתון "בשבע"

, ו' באב תשע"ט

חלק מהכרזות
חלק מהכרזות
צילום: אם תרצו

"את הנכבה לא נשכח" - זו רק ססמה אחת מתוך שלל כרזות שמופצות במסגדים ובתי תפילה מוסלמיים, בדרך כלל ברמאללה, עזה ובית לחם.

אך מתברר שלאחרונה התופעה הגיעה גם למסדרונות גבעת רם במרכז ירושלים. באוניברסיטה העברית פועל בית תפילה עבור סטודנטים מוסלמים. במקום מתקיימות תפילות ופעילות דת מוסלמית, והשבוע התברר כי המקום לא משמש רק לפעילות רוחנית, ובין כתליו מתקיימת גם הסתה פעילה נגד מדינת ישראל.

סטודנט למזרחנות, פעיל ''אם תרצו'', שהגיע למקום כדי לעיין בספרים עתיקים בערבית הופתע לגלות כי על הקירות תלויות כרזות הקוראות לזכור את הנכבה, ומכנות את הקמת מדינת ישראל 'אסון' ו'שואה' לצד דגלי פלסטין.

צילום: אם תרצו

אסף כורם, סטודנט באוניברסיטה העברית סיפר ל'בשבע' כי סטודנטים רבים חשים בחוסר נוחות לנוכח העובדה שבשטח הקמפוס בגבעת רם יש מקום להתבטאויות מסוג זה. "באופן כללי, לכל סטודנט באוניברסיטה מגיע לקבל שירותי דת ראויים – לנו היהודים יש בית כנסת, ולערבים הוקם מקום משלהם", מציין כורם, "כמובן שאנחנו מכבדים ומכירים בצורך של כל אדם להתפלל ולקיים את הפולחן הדתי שלו כפי שהוא מאמין ורוצה ואין עם כך שום בעיה – להיפך. מאותם שיקולים אני מאמין שפעלה האוניברסיטה כאשר הקימה את האולם מתקציבה, כפי שהקימה את בית הכנסת.

"אך לצערי, כפי שקורה במסגדים רבים, בפרט בארץ – הפך המסגד למוקד פוליטי ואף למוקד הסתה של ממש. הגורמים כלשהם החליטו להציב שם פלאיירים מסיתים נגד מדינת ישראל. למרות שמדובר במקום שממומן בתקציב האוניברסיטה שממומנת על ידי משלם המסים והסטודנטים. בוודאי שזה מעציב ומכעיס".

מהאוניברסיטה העברית נמסר בתגובה: ,בבדיקה שנעשתה על ידי האוניברסיטה העברית אין עדות לפוסטר זה בחדר התפילה בקמפוס ספרא וגם לא התקבלה תלונה בנושא. בתי התפילה של כל הדתות הינם מתחמים ללא כל פעילות פוליטית על פי מדיניות האוניברסיטה העברית".

הכתבה המלאה תפורסם בסוף השבוע בעיתון "בשבע"