"הלב דאב על זיו העלומים שנגדעו"

במערכת הפוליטית מביעים צער וזעזוע מרצח החייל תלמיד הישיבה הלילה בגוש עציון. ריבלין: "מול הטרור הנורא נפעל ביד קשה".

ערוץ 7 , ז' באב תשע"ט

נשיא המדינה ראובן ריבלין
נשיא המדינה ראובן ריבלין
צילום: הלל מאיר/TPS

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין התייחס הבוקר (חמישי) לפיגוע הרצחני שאירע בגוש עציון, "תפילותינו נתונות הבוקר בכאב וזעזוע, למשפחת החייל אשר נרצח בידי בן עוולה".

"הלב דאב על זיו העלומים שנגדעו ברשע ועל אובדן החיים הקצרים וישרי הדרך. נחזק את ידי כוחות הביטחון כולם הדולקים אחר המרצחים ולא נשקוט עד אשר נשיגם. מול הטרור הנורא נפעל ביד קשה וחסרת פשרות למען שלום אזרחינו בכל מקום אשר יהיו", הוסיף הנשיא.

יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין הביע צער כבד על הרצח בגוש עציון וקרא להחיל ריבונות בכל הישובים.

"אני שולח חיבוק של נחמה למשפחת תלמיד הישיבה שנרצח הלילה בגוש עציון. הכאב הוא עצום, ואני בטוח שכוחות הביטחון יניחו את ידם על הרוצח המתועב. התשובה שלנו חייבת להיות נחרצת: החלת הריבונות הישראלית בכל היישובים - וגוש עציון תחילה".

השר אריה דרעי הביע צער כבד על הפיגוע הרצחני בגוש עציון, "כואב ומתאבל על רצח החייל ותלמיד הישיבה הלילה בגוש עציון. אני משוכנע כי כוחות הביטחון יעצרו את הרוצח. תנחומים מעומק הלב למשפחת החייל. יהי זכרו ברוך".

יו"ר האיחוד הלאומי השר בצלאל סמוטריץ' הגיב לפיגוע ואמר, "בוקר קשה. מחזק את ידי כוחות הביטחון במרדף המתקיים בשעות אלה אחר המחבלים הנתעבים ומחבק את המשפחה ואת המתיישבים החלוצים כולם. עלינו להשיב את ההרתעה ולגבות מחיר כבד מהמחבלים, שולחיהם, מסיתיהם ותומכיהם, ובראשם מהרשות הפלשתינית והעומד בראשה".

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, שר הביטחון לשעבר, ח"כ אביגדור ליברמן, הגיב לרצח ואמר, "כניעה לטרור בעזה מובילה לפיגועים בירושלים וביו"ש. במערכת הביטחון יודעים על עשרות התארגנויות להוציא פיגועים נגד יהודים בהכוונת חמאס מרצועת עזה. המונח 'הסדרה' הוא מכבסת מילים לכניעה לטרור והמדיניות הנוכחית של הממשלה זה ניסיון בזוי לקנות שקט לטווח קצר ולהקריב את בטחונם של אזרחי ישראל בטווח הארוך. אני בטוח שצה"ל ישים את ידו על מבצעי הפיגוע ויימצא איתם את הדין".

יו"ר כחול לבן רא"ל (מיל') בני גנץ מסר, "תנחומים להורי החייל שנרצח הלילה. צה"ל וכוחות הביטחון ידעו לשים את ידם על המחבלים הנתעבים, חיים או מתים".

שר החינוך הרב רפי פרץ הגיב לפיגוע הרצחני בגוש עציון, "קמים לבוקר עם בשורה קשה על רצח חייל ותלמיד ישיבה בגוש עציון. הלב כואב על נער שנקטף בדמי ימיו. שולח תנחומים גדולים למשפחתו. סומך על צה״ל וכוחות הבטחון שלא ינוחו עד שיתפסו את אותם מרצחים מתועבים שביצעו את הפשע הנורא הזה. המסר חייב להיות ברור - דם יהודים אינו הפקר".

איתמר בן גביר מראשי עוצמה יהודית מסר בתגובה לרצח החייל, "התגובה שנדרשת מממשלת ישראל ומהקבינט הביטחוני היא החזרת הסיכולים הממוקדים, גירוש משפחות המחבלים ותומכיהם וחקיקת עונש מוות למחבלים. רק אלה ירתיעו את בני העוולה וכל דרישה אחרת כמו תוספות בניה ביו"ש היא פגיעה וזלזול באינטליגנציה. טרור מנצחים בהתקפה ולא בבניית מרפסות והרחבת כבישים".

יו"ר הימין המאוחד, השרה לשעבר איילת שקד, הביעה צער כבד על הפיגוע הרצחני בגוש עציון. "בשורה נוראית בפתח הבוקר הזה. אני שולחת תנחומים וחיבוק גדול למשפחת החייל שנרצח בגוש עציון. אני סמוכה ובטוחה כי צה"ל וכוחות הביטחון יגיעו אל אותם מחבלים שפלים ואנו נבוא איתם חשבון. על מדינת ישראל לגבות מחיר יקר ולחזק את ההרתעה אל מול הטרור הפלסטיני. דם בנינו אינו הפקר. יהי זכרו ברוך".

חה"כ גבי אשכנזי (כחול לבן) התייחס לפיגוע הרצחני בגוש עציון, "‫אני משתתף בצער המשפחה על הפיגוע הרצחני ובטוח שכוחות הביטחון יגיעו למבצעי הפיגוע וימצו איתם את הדין.‬ ‫זוהי עוד הוכחה להרתעה שנשחקה, ולצערנו הפעם זה עלה בחייו של חייל צה״ל. יש לשים סוף ליד הקלה של הממשלה אל מול הטרור ולהחזיר את ההרתעה".

חה"כ עידית סילמן (הימין המאוחד) מסרה בתגובה לרצח, "הלב רוצה לזעוק על רצח נער צעיר, שכל חייו וחלומותיו עוד לפניו. אני מבקשת לשלוח לבני המשפחה תנחומים מעומק לב ולחזק אותם ברגעים האיומים האלה. לא יתכן מצב בו יהודים לא יסתובבו בבטחה בארצם ומולדתם. מחזקת את ידי כוחות הביטחון וקוראת למצות עם הרוצחים את הדין עד תום. מול הטרור יש להגיב רק ביד קשה ונחרצות. ארץ אל תכסי דמו!".