מחטיפת הנערים עד לכידת המחבלים

סרטו של יואב לימור, פרשן חדשות 12, המביא את הסיפור המלא מאחורי החיפושים אחרי שלושת הנערים והמצוד אחר המחבלים ישודר במוצ"ש.

ערוץ 7 , ז' באב תשע"ט

חמש שנים לאחר חטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים אייל יפרח, נפתלי פרנקל וגיל-עד שער הי"ד, ישודר במוצאי השבת הקרובה בערוץ 12 סרטו של יואב לימור, הפרשן הצבאי של חדשות 12, המביא את הסיפור המלא מאחורי החטיפה והמצוד.

הסרט כולל, בין היתר, פרטים שטרם פורסמו אודות מבצע "שובו אחים" לחיפוש אחרי הנערים וללכידת המחבלים, וכן צילומים, תמונות ומסמכים שטרם נראו ונשמעו.

בעזרת עדויות מפקדי שב"כ, לוחמי צה"ל ולוחמי ימ"מ מתחקה לימור אחרי שרשרת האירועים, החל מהחטיפה, דרך החיפושים ומציאת גופות הנערים ועד לב חברון, בו נוהל הקרב האחרון.

בקטע מתוך הסרט אנחנו מקבלים הצצה למבצע של הימ"מ שפעל בארבעה אזורים שונים, כשעוד לא היה ברור לחלוטין היכן מסתתרים המחבלים.

כוחות ימ"מ ודובדבן סגרו על נגריה ברחוב ראשי במרכז חברון, ולא הרחק משם כוח אחר פשט עם חוקרי שב"כ על ביתו של בעל הנגריה, שנחשד כי סייע למחבלים. אחד הסייענים נתפס בביתו ונחקר על ידי חוקרי השב"כ. במהלך החקירה הודה בעל הנגריה שהסתיר את המבוקשים בנגרייה שבבעלותו, וצייר שרטוט של הנגריה והסליק שבתוכה.