הרב מנחם בורשטיין: "דביר אהב את כולם - וכולם אהבו אותו"

דודו של דביר שורק הי"ד, הרב מנחם בורשטיין, בשיחה עם ערוץ 7: "הוא היה אמור לחגוג יום הולדת, כתוב שהקב"ה ממלא שנותיהם של צדיקים".

ניצן קידר , ז' באב תשע"ט

הרב מנחם בורשטיין
הרב מנחם בורשטיין
שלומי שלמוני

הרב מנחם בורשטיין, ראש מכון פוע"ה ודודו של החייל דביר שורק הי"ד, תלמיד ישיבת אור תורה מחניים, שנרצח הלילה שוחח עם ערוץ 7 על דמות אחיינו שיובא הערב בשעה 19:30 למנוחות בישוב עפרה.

"סבו של דביר, הרב בנימין הרלינג הי"ד נתן לנו את הכוח והשאיר לנו את המורשת שצריך לאהוב את התורה, העם והארץ. גם אם יש ניסיונות, גם אם יש קושי. הלימוד הזה שהרב הרלינג לימד אותנו שצריך להשקיע ולעשות ולא להיבהל ממכות - נותן את הכוח להמשיך", אומר הרב בורשטיין.

"דביר חי כך", מספר הרב בורשטיין, "הוא אהב את כולם, גם את הילדים הכי קשים והכי בעייתיים. כולם אהבו אותו והוא הכיר תודה על כך. למה הוא נסע אתמול? כי הוא היה צריך לקנות ספרים כדי להודות למורים שלימדו אותו".

הרב בורשטיין מציין כי אחיינו היה איש של נתינה ללא גבולות. "יום אחד הוא בא ושאל אותי: 'אתה מתעסק בפוע"ה, זה לא בשביל הגיל שלי. אבל אם אתה צריך עזרה אז אני אעזור ככל יכולתי'. אתה יודע מה זה עשה לי בלב לשמוע כזה דבר? זו המורשת של הסבא הרלינג ודביר המשיך אותה והראה שכך צריך לנהוג. זה נותן את הכוח לעמוד בשעות קשות כאלה".

הוא אומר שהנחמה תבוא בזכות כוח הסב ונכד. "כאן בא הכוח הגדול של הרב הרלינג הי"ד, סבו של דביר, שנרצח לפני 19 שנים ודביר נולד כמה חודשים לפני כן. בעוד כמה ימים הוא היה אמור לחגוג יום הולדת וכתוב שהקב"ה ממלא שנותיהם של צדיקים".

בהמשך מתייחס הרב בורשטיין גם לדברים הקצרים שכתב אביו של דביר לאחר הרצח - "ה' נתן וה' לקח".

"אביו אדם מדהים, כותב וחוקר. הוא הרגיש שזו הדרך של ההתמודדות. שכשאתה בא ומודה לקב"ה על מה שאתה מקבל ומבין שכשהוא לוקח זה חשבון שלו - זה החינוך וזה מה שנותן את הכוח. זו תשובה מתבקשת - ויפה שהיה לו את הכוחות הגדולים לבטא את התחושות החשובות הללו ואת הקשר המיוחד שלנו לקב"ה - ולומר זאת בשעות הכי קשות ומתוך זה לקבל את הכוח ולהמשיך בעקרונות היפים שגם הסבא וגם הנכד הורישו לנו".

"אנחנו נמצאים בתשעת הימים, ימים של אבל ובנוסף כזו מכה. הקב"ה מנסה אותנו, אבל נותן לנו גם דרכים להתגבר", מסכם הרב בורשטיין.