"מול הטרור הנורא נפעל ביד קשה"

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, אירח הבוקר אירוע לימוד לקראת תשעה באב, בו השתתפו נציגים מכל הזרמים.

ערוץ 7 , ז' באב תשע"ט

נשיא המדינה באירוע הלימוד
נשיא המדינה באירוע הלימוד
צילום: קובי גדעון / לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, אירח הבוקר (חמישי) ערב תשעה באב, אירוע לימוד בבית הנשיא.

האירוע, המתקיים זו השנה החמישית, נערך תחת הכותרת "תשכח ימיני אם אשכחך יפתי", בשיתוף המכון למדיניות העם היהודי, ובמהלכו התקיים לימוד משותף עם רב הישוב שוהם ויו"ר ארגון צהר, הרב דוד סתיו, רב התנועה ליהדות מתקדמת, הרב דוד מיכאל מרמור, רבת הקהילה בכפר ורדים, הרבה נטלי לסטרג'ר ואביה של שירה בנקי ז"ל, אורי בנקי.

האירוע נערך בהשתתפות יו"ר הסוכנות היהודית, בוז'י הרצוג ומנכ"ל המכון למדיניות העם היהודי, אבינועם בר יוסף. בקטעי הלימוד עסקו הדוברים בקשר שבין עיסוק באבל ציבורי לאבל אישי, ובחיבור המיוחד לאבל שנוצר עם הסתלקותה של נחמה ריבלין ז"ל, רעיית הנשיא.

הלימוד הוקדש לעילוי נשמתו של רב-טוראי דביר (יהודה) שורק ז"ל, בן ה-19 שנרצח בפיגוע הדקירה בגוש עציון.

הנשיא פתח את דבריו בדברי תנחומים למשפחתו ואמר: "תפילותינו נתונות הבוקר בכאב ובזעזוע למשפחת שורק, על הירצחו של בנם, רב-טוראי דביר יהודה, אשר נרצח בידי בן עוולה בגוש עציון. הלב דואב על זיו העלומים שנגדעו ברשע, ועל אובדן החיים הקצרים וישרי הדרך. נחזק את ידי כוחות הביטחון כולם, הדולקים אחר המרצחים ולא נשקוט עד אשר נשיגם. מול הטרור הנורא נפעל ביד קשה וחסרת פשרות, למען שלום אזרחנו, בכל מקום אשר יהיו. מכאן אנו שולחים את אהבתנו ותנחומינו העמוקים ליואב ולרחל, ולכל משפחת שורק, ברגעיה הקשים האלה."

בהמשך דבריו הדגיש הנשיא את ייחודו של הלימוד אשר הפך מסורת ואמר: "היכולת לקיים כאן, בבית הנשיא, בית מדרש ישראלי כל כך, מגוון כל כך, שבו מתארחים נציגי בתי מדרשות, עמדות, וזרמים שונים, הוא תעודת כבוד לחברה הישראלית. אני רוצה להודות לכם, המלמדים והמלמדות שמשתתפים אתנו באירוע הלימוד הזה. נקודות המבט השונות שאתם מייצגים כאן בחדר, הופכות את הלימוד המשותף למיוחד כל כך, נדיר כל כך, ויקר כל כך ללבנו."