אמריקן איירליינס משיקה קו ראשון לישראל

חברת התעופה הגדולה בעולם מגיעה לישראל עם פתיחתו של קו טיסה ישיר בין דאלאס ותל-אביב

עדו בן פורת , ז' באב תשע"ט

American Airlines
American Airlines
צילום: iStock

אמריקן איירליינס (American Airlines), חברת התעופה הגדולה בעולם מגיעה לישראל עם פתיחתו של קו טיסה ישיר בין דאלאס ותל-אביב.

הקו החדש יחל לפעול ב-9 בספטמבר 2020, ויפעל בשלב ראשון שלוש פעמים בשבוע במטוסי הדרימליינר החדישים של החברה.

אמריקן איירליינס תהיה החברה היחידה שמפעילה קו ישיר בין דרום מערב ארצות הברית לישראל. זמן הטיסה בין טקסס וישראל יתקצר בכ-25 אחוזים ויעמוד על 12:15 שעות. לפי הערכות, קו זה צפוי להביא לגידול ניכר בתנועת תיירים, אנשי עסקים ועולים לרגל בין שתי המדינות ועם יתר אזור דרום מערב ארה"ב.

שדה התעופה בדאלאס ישמש גם כמרכז של טיסות קישור שיזינו את הטיסה הזו לישראל ממדינות נוספות כמו מקסיקו, לואיזיאנה, קולורדו, אריזונה, ניו-מקסיקו, קליפורניה ועוד.

שר החוץ ישראל כ״ץ: "מברך על קו התעופה החדש בין ישראל וטקסס. יחד עם מהפכת השמיים הפתוחים שהובלתי, מעורב משרד החוץ בפתיחת קווי תעופה חדשים כחלק מהפעילות הדיפלומטיה הכלכלית שעומדת במרכז העשייה של המשרד. פעילות זו תורמת לחיזוק קשרי הכלכלה של ישראל עם מדינות העולם".

הקונסול הכללי של ישראל בהיוסטון, גלעד כץ: "קו טיסה ישיר בין ישראל וטקסס יביא לא רק לקירוב משמעותי במרחק הפיזי בין שתי המדינות, אלא גם לחיזוקן של שתי הכלכלות והעמקת הקשרים בין ישראל וטקסס במגוון תחומים נוספים דוגמת: הייטק, רפואה, אקדמיה ועוד".