רצח דביר שורק הי"ד
נמשך המצוד אחר המחבלים

קיים חשש שהחוליה תבצע פיגוע נוסף לפני שכוחות הביטחון יעלו על עקבותיה. ייתכן שהחולייה התפצלה. כוחות מיוחדים משתתפים בחיפושים.

ערוץ 7 , ח' באב תשע"ט

המצוד נמשך
המצוד נמשך
צילום: דובר צה"ל

כוחות צה''ל, שירות הביטחון הכללי והמשטרה ממשיכים גם הבוקר (שישי) בחיפושים אחר המחבלים שרצחו בדקירות את דביר (יהודה) שורק בגוש עציון.

נבדק חשד שחוליית המחבלים הצליחה להתפצל. כוחות מיוחדים הצטרפו למאמצי החיפוש.

בצה"ל פועלים למנוע פיגועי השראה, ופלוגות תגבור בהיקף של כשני גדודים הוקפצו למוקדים רגישים ביהודה ושומרון ובגזרת הפיגוע, בהם מגדודי תותחנים ונח"ל.

אלפים הגיעו אמש להלוויתו של שורק בבית העלמין בעפרה. האב, יואב שורק, ספד לבנו: "בעוד כמה ימים היינו אמורים לחגוג לך 19, ואני חושב על 19 השנים ואיני יכול שלא לחייך, כי זכרונך מעלה אהבת אדם. הייתה לך אישיות כל כך מיוחדת, שהרגשתי שאני יכול רק לאהוב ולשמוח בה.

"קיבלנו מתנה לכמעט 19 שנה, שהפיצה אור במשפחה ומחוץ לה, בלי יומרנות וציניות. אנחנו נותרים פצועים וחסרים. איך נדמיין שלא תבוא עוד והאם נמצא כוחות לחיות ולשמוח? רשעים קיפדו חייך, אבל לא פגעו באור".

רב"ט דביר (יהודה) שורק התגייס אבל טרם סיים את שלב הלימודים בישיבה, ולכן לא לבש מדים או נשא נשק. משפחת שורק החליטה לתרום את איבריו של דביר, ואביו אמר: "אילו יכולנו לשאול את דביר זה היה רצונו". קרניות עיניו יושתלו בימים הקרובים.