''דביר שילם את המחיר על אובדן ההרתעה''

צבי יחזקאלי: "הרוח שנושבת מעזה מקרינה על יהודה ושומרון. רב המחבלים סלאח ערורי, אחראי המטה בחמאס, צריך לשלם מחיר על הרצח".

103FM , ח' באב תשע"ט

צבי יחזקאלי, הפרשן לענייני ערבים של חדשות 13, התייחס ברדיו 103FM לפיגוע הקשה שבו נרצח דביר שורק הי''ד. צה''ל ממשיך במצוד אחר המחבלים.

"הרוח שנושבת מעזה מקרינה על השטחים ועל יהודה ושומרון והקשר הזה הוא מדמם ואנחנו כואבים אותו וסופגים אותו. זאת לא משוואה חדשה, המשוואה הזאת קיימת כבר כמה שנים טובות ולאבו מאזן יש אינטרס לעצור אותה", אמר יחזקאלי.

לדעתו חמאס ראה שאפשר לפגוע בישראל ולא לשלם מחיר: "השבוע, יומיים לפני הרצח הנורא הזה, מצאו בחברון מטען שהיה אמור להתלבש על חגורת נפץ עם ברגים ומסמרים. זה אותם מטענים שעשו פה טרור והרגו יותר מאלף ישראלים בשנות האינתיפאדה. חמאס הרגיש שהוא יכול לעשות מהרוח הגבית שהוא מקבל מעזה".

''חמאס היה אמור להוציא פיגוע תופת עצום בירושלים שהמטען שלו אמור להרוג אולי מספר דו ספרתי של הרוגים. זה כבר יותר מפיגוע דקירה ויותר מפיגוע ירי, זאת כבר ממש עליית מדרגה וחזרה לאינתיפאדה", אמר יחזקאלי והמשיך: "מה היית עושה אז? היית תוקף בעזה? זה ארגון שמפעיל עלינו צבת. מצד אחד בעזה ומצד אחד ביו"ש".

על רצח כזה, לדעתך, צריך לדעתו לחסל מישהו בכיר באיו"ש? "התשובה שלי היא כן, כן. יש את סלאח ערורי, מי שמפעיל את כל הטרור בגדה, שפיקד על חטיפת שלושת הנערים, כל הזמן אלה משוחררי עסקת שליט. ישראל חייבת לעבור לסיכולים ממוקדים. אז התשובה היא כן, הם צריכים לשלם מחיר".

יחזקאלי פסימי מבחינת המצב באיו"ש ובעזה: "כל זמן ששקט בשטחים אל תשקטו על השמרים, בשקט הזה הם פועלים, חמאס לא השלים עם קיומנו ולכן תמיד נהיה איתו במלחמה".