אין כניסה: המקומות הסודיים בעולם

כספות שמורות, חייזרים ועוד: הצצה קטנה למקומות השמורים והסודיים בעולם שאף אחד לא מורשה להיכנס אליהם.

מתנאל ראט , ח' באב תשע"ט

קריר פה קצת לא?
קריר פה קצת לא?
צילום: iStock

כבר מימי האדם הראשון, אנחנו אוהבים לעשות דווקא את מה שאסור. אולי קשה להאמין, אבל גם כיום כאשר כמעט כל מקום בעולם הופך לנגיש, ישנם מקומות שלא מאפשרים כניסה לאף אדם. ריכזנו עבורכם את המקומות הסודיים בעולם שאף אחד לא יודע מה קורה בהם, ובדיוק בגלל זה הם כל כך מעניינים.

מולדת העב"מים

השאלה האם יש חייזרים בעולם היא שאלה שעדיין אין לנו עליה תשובה, אבל מה שבטוח הוא שהעב"מים קיימים בלי ספק. העב"מ, או עצם בלתי מזוהה, הוא עצם מעופף שקשה לזהות במדויק, אבל נתפס לרוב בתור חללית או גורם חוצני אחר. העב"מ המפורסם ביותר שדווח היה באזור 51 בארצות הברית ועד היום רבים מאמינים שקיימים שם חייזרים. הכל התחיל כאשר מספר עדי ראייה טענו שהבחינו בחללית שהתרסקה מהשמיים. עם הזמן הצטרפו גם עדויות נוספות על התקרית, ויש גם מי שראה גופות חייזרים וטען שצבא ארצות הברית עורך עליהם ניסויים באזור. הממשלה הכחישה במהירות את כל העניין, מה שכמובן רק הגביר את החשדות ברחבי העולם. עד היום לא בדיוק ידוע מה עושה צבא ארצות הברית באזור 51 ומדובר באחד המקומות הסודיים בעולם.

מקום סטנדרטי סך הכל
צילום: iStock

הספרייה הסודית

השם הרשמי של ספריית הוותיקן הוא "הארכיונים הסודיים של הוותיקן" ויש לשם הזה סיבה טובה. הארכיון ממוקם בתוך מדינת הוותיקן ורק אנשים ספורים רשאים להיכנס אליו. הוותיקן שומר כמעט כל מסמך רשמי בארכיון, וניתן למצוא שם מסמכים עתיקים בני קרוב לאלף שנה. בנוסף, על פי השמועות גם כלי המקדש שנלקחו מירושלים חבויים במרתפי הארכיון. הרב מנחם בורשטיין, שחקר את הנושא עשרות שנים, אפילו שלח מכתב לאפיפיור הקודם ושאל אותו האם כלי המקדש נמצאים אצלו. האפיפיור כמובן הכחיש את השמועות, אבל לא בטוח שאפשר לסמוך עליו.

נמצאים היום בוותיקן?
צילום: iStock

הכספת השמורה בעולם

באי שפיצברגן (נסו להגיד את השם ברצף כמה פעמים) קצת מעל נורווגיה מסתתרת הכספת השמורה ביותר בעולם. הכספת מוחבאת עמוק בתוך הקרח והוקמה בכוונה במקום בו כמעט ואין חשש לרעידת אדמה או לשיטפונות שעלולים לפגוע בה. למרות מה שהייתם מצפים, בכספת אין זהב או יהלומים אלא דווקא מיליוני זרעים שיוכלו להחזיר את האנושות במקרה של אסון גלובלי או הכחדה של מין מסוים. ואם חשבתם לבוא לבקר- הכניסה מותרת רק למדענים בהסכמה מראש, וגם הם יכולים להגיע רק לחלק מהמאגר.

אין שעות פתיחה למבקרים?
צילום: iStock

צבא הפסלים

תארו לכם שאתם עובדים קצת בחווה המשפחתית ומגלים יום אחד שמתחת לאדמה קבור צבא שלם מלפני אלפיים שנה. זה בדיוק מה שקרה לחוואי תמים שחשף בטעות את קברו של הקיסר הסיני הראשון צ'ין שי הואנג. הקיסר, שאחראי על בניית החומה הסינית הגדולה, העדיף שלא למות לבד ובנה לעצמו מתחם קבר מפואר שעליו הציב אלפי שמירה של אלפי חיילי חרס בגודל אנושי. החיילים, שמכונים צבא הטרקוטה, אמורים ללוות את הקיסר בדרכו לחיי הנצח שלו בעולם הבא. למרות שמבקרים מכל העולם מורשים להסתכל על הכניסה לקבר ועל הצבא מבחוץ, הכניסה לקבר עצמו אסורה וככל הנראה חבויים שם אוצרות נוספים של הקיסר.

זכו לחיי נצח?
צילום: iStock

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!