נתניהו אסר על יהודים לעלות להר הבית

בשל אירועי ט' באב וחג הקורבן: המשטרה, בהוראת הדרג המדיני, החליטה לסגור את הר הבית למבקרים יהודים

ערוץ 7 , י' באב תשע"ט

הר הבית
הר הבית
צילום: ISTOCK

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט הבוקר (ראשון) כי הר הבית יסגר למבקרים יהודים. בהמשך היום יתקיימו הערכות מצב נוספות ויבחנו אפשרות להתיר את כניסת היהודים להר הבית.

יו"ר האיחוד הלאומי השר בצלאל סמוטריץ' מוחה על החלטת ראש הממשלה שלא לאפשר ליהודים לעלות להר הבית.

"סגירת הר הבית ליהודים בתשעה באב היא בושה וחרפה, מהסוג שמזכיר לנו על מה אנחנו צמים היום.

ההחלטה להיכנע לטרור ולאלימות הערבית במקום הקדוש ביותר לעם היהודי היא השורש לאבדן ההרתעה גם ביתר הגזרות. כך גם סגירת מערת המכפלה היום בשל יום אידם. על הר ציון ששמם שועלים הילכו בו".

מהמשטרה נמסר "החל משעות הבוקר המוקדמות עשרות אלפי מתפללים פוקדים את הר הבית. בשעה האחרונה, התקיימה הערכת מצב מיוחדת בראשות מפקד מחוז ירושלים ובסיומה הוחלט כי לאור כמות המתפללים ופוטנציאל החיכוך הגבוה לא יתאפשרו בשלב זה ביקורים בהר הבית.

"משטרת ישראל ערוכה באזור כבר מליל אמש ובמהלך הבוקר הזה עם מאות שוטרים ולוחמי מג״ב הפרוסים במגוון משימות, הכל במטרה לשמור על הסדר הציבורי ועל שלומם וביטחונם של המתפללים והמבקרים באזור", לשון הודעת המשטרה.

במטה ארגוני המקדש קוראים להוציא את הוואקף אל מחוץ לחוק ולגדוע את השתלטותו על הר הבית, ואת היכולות שלו לתזמן שם אירועים אלימים ומאיימים, כלשונו "אסור להותיר בידיהם את היכולת לסגור שוב את המקום הקדוש בפני יהודים", אומרים במטה.

"היום כולנו מפנימים כי האשמה בהסגרת ההר לאיסלאם, וביותר ביום הקינות על חורבן המקדש, תלויה בעיקר על צווארם של מי שמפנים את עורפם אל המקום הקדוש הזה. היום הזה מוכיח יותר מכל שמספר העולים אל ההר, הוא זה שקובע אם הוא יישאר בידי המוסלמים, או ייגאל ברגלינו ויושב לידינו".טוען....