השמאל והערבים נגד פתיחת ההר ליהודים

ח"כ אמטאנס שחאדה על האירועים בהר הבית: "העם הפלסטיני מתנגד, ויתנגד, לחלוקת הזמן והמרחב באל אקסא ולכל נסיון להפר את זכויותיו".

ערוץ 7 , י' באב תשע"ט

קבוצת היהודים הראשונה הבוקר על הר הבית
קבוצת היהודים הראשונה הבוקר על הר הבית
צילום: חיים קרויזר, מטה ארגוני המקדש

יהודים עולים להר הבית, הערבים מתפרעים

יו"ר העבודה-גשר, עמיר פרץ, תוקף את החלטת ראש הממשלה לפתוח את הר הבית לעליית יהודים, "ראש הממשלה ממשיך להתכופף ללחצים מימין. מנהיגות זה הכרעה - לא זיגזג. מנהיגות זה להחליט".

לדבריו, "הממשלה לא נערכה כראוי לאירועים שהיו צפויים, שכן, ידוע היה כי חג הקורבן ותשעה באב חלים באותו תאריך ולכן צריך היה להגיע להבנות עם אנשי הדת במקום"

פרץ הוסיף, "אני מחזק את ידי כוחות הביטחון שעושים הכל כדי לשמור על השקט ולמנוע נפגעים".

ח"כ תמר זנדברג תקפה גם היא, "שרי הממשלה מתחלקים היום לשניים. אלה שמבעירים את הרוחות בפופוליזם חסר אחריות ואלה ששותקים ובורחים מאחריות".

לדבריה, "ליהודים יש זכות פולחן בהר הבית והיא נמנעת בגלל סכסוך אלים. יש להזכיר שמדובר במקום שכבר הבעיר את המזרח התיכון בעבר ועלה בחיי אדם רבים. מי שרוצה לקרב את האפשרות לתפילת יהודים בהר הבית צריך לתמוך בהסדר מדיני שיבטיח בין היתר גישה למקומות הקדושים לבני כל הדתות".

ח"כ אמטאנס שחאדה תקף את מה שהגדיר "תקיפת המתפללים במסגד אל אקסא", ואמר "ממשלת ישראל משחקת באש. תקיפת המתפללים המוסלמים במסגד אל אקסא הינה בעלת השלכות מסוכנות ועלולה לא רק להבעיר את ירושלים, אלא את האזור כולו, וממשלת ישראל היא האחראית על כך. העם הפלסטיני מתנגד, ויתנגד, לחלוקת הזמן והמרחב באל אקסא ולכל נסיון להפר את זכויותיו".

עימותים בין שוטרים למוסלמים בהר הבית