סוכן דוגמנות מואשם בעבירות מין בקטינים

סוכן הדוגמנות ניר סנדלר מואשם בביצוע העבירות ב-8 נאשמים צעירים, חלקם קטינים, במהלך השנים האחרונות. הפרקליטות מבקשת לעצור אותו.

ערוץ 7 , י' באב תשע"ט

בית משפט
בית משפט
צילום: ISTOCK

פרקליטות מחוז ת"א הגישה בצהריים (ראשון) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד ניר סנדלר, תושב המושב זיתן בן 41.

כתב האישום מונה 8 אישומים בגין העבירות הבאות: מעשה סדום במרמה (מספר מקרים) מעשה מגונה (מספר מקרים), מעשה מגונה במרמה (ריבוי עבירות), גרם מעשה מגונה במרמה (ריבוי עבירות) ועבירות נוספות. לפי כתב האישום ביצע סנדלר את המעשים ב- 9 מתלוננים, חלקם קטינים.

על פי כתב האישום, סנדלר הוא בעלים ומנהלה של סוכנות ניהול אישי לדוגמנות וטאלנטים "Passion management", העוסקת בייצוג דוגמנים ושחקנים.

במסגרת ההתקשרות שבין הסוכנות לבין הלקוחות היה סנדלר אמון על ניהולם וקידומם המקצועי, בתוך כך היה עליו לספק להם הצעות עבודה בתחום הדוגמנות והמשחק.

במהלך שנת 2013 ובשנים 2016 עד 2019 ביצע סנדלר, במועדים שונים, בביתו במושב זיתן ובמשרדי הסוכנות בת"א, עבירות מין בלקוחותיו, שמונה מתלוננים צעירים, חלקם קטינים.

מדובר בעבירות של מעשה סדום, ניסיון למעשה סדום, ומעשים מגונים, שלא בהסכמתם החופשית, או בהסכמתם שהושגה במרמה לגבי מהות המעשים. סנדלר השיג את הסכמתם של המתלוננים לביצוע העבירות כשטען בפניהם בכזב, כי המעשים הם חלק מההדרכה והמיומנויות, אותן הוא מקנה להם כלקוחותיו, לשם קידומם המקצועי.

בבקשת המעצר נטען, "...כנגד המשיב קמה עילת מעצר לאור המסוכנות הנשקפת ממעשיו וכפי שהיא עולה מריבוי המעשים, גילם הצעיר של המתלוננים, חלקם קטינים, תוך ניצול מעמדו, פערי הכוח העצומים שבינו לבין המתלוננים, השפעתו בעולם הדוגמנות ותמימותם של המתלוננים....בנוסף, קיים חשש ששחרור המשיב יביא להשפעה על עדים לאור מעמדו של המשיב בעולם הדוגמנות, התנהלותו הסדרתית, תוך שימוש בטענות כזב מתוחכמות בפני המתלוננים.... על מנת לרכוש את אמונם ותוך ניצול יחסי התלות והעבודה הקיימים ביניהם. חשש זה מתעצם גם לאור יכולותיו להתל במתלוננים אשר ראו בו כמנטור בעל השפעה רבה, ועל כן קיים חשש כי שחרורו ישפיע על המתלוננים אשר כולם אמורים להעיד במשפט".