שולי מועלם: אסור להראות חולשה מול הטרור האסלאמי בהר הבית

מועמדת "הימין המאוחד" עלתה להר הבית, "כל זמן שהיהודים יחשבו מבקרים בהר ולא בעלי הבית הם ימשיכו להמתין שעות מול הכניסה".

חזקי ברוך , י' באב תשע"ט

ח"כ שולי מועלם רפאלי בכניסה להר הבית
ח"כ שולי מועלם רפאלי בכניסה להר הבית
צילום : חזקי ברוך

חברת הכנסת לשעבר שולי מועלם רפאלי עלתה היום (ראשון) להר הבית, ובירכה על העלייה ההמונית של היהודים להר בעיצומו של צום תשעה באב.

''אתחיל מהסוף - 1729 יהודים עלו היום, תשעה באב, להר הבית. זהו מהלך משמעותי שבו הובהר כי יהודים יעלו להר הבית גם בחג הקורבן וגם מול התפרעויות מתוכננות מראש", כתבה מועלם בפייסבוק.

''אבל אחרי שאמרתי את הדבר החשוב הזה חייבים להבין: התפיסה הבסיסית ביחס לעליית יהודים להר הבית חייבת להשתנות. כל זמן שהיהודים יחשבו מבקרים בהר ולא בעלי הבית נמשיך לראות תמונות של מאות יהודים - גברים נשים וטף - שהגיעו מכל הארץ, ממתינים שעות מול הכניסה להר שסגור בפניהם''.

לדבריה, ''הלחץ הציבורי פעל היום וההר נפתח ליהודים אחרי המתנה של שעות בצום בשמש הקופחת. מאות היהודים שעלו היום זכו לעליה חטופה לדקות ספורות, במהירות, כדי שכולם יספיקו''.

מועלם הדגישה: ''מאות היהודים שעלו היום ועולים בימים אחרים מנועים גם היום מלהתפלל בהר. הר הבית הוא המקום הקדוש ביותר לעם היהודי ומסמל את ריבונותנו על הארץ וככזה הוא חייב להיות פתוח ליהודים בכל יום ויום לעליה ולתפילה.

''מול הטרור האיסלמי על ההר, כמו בכל רחבי הארץ, אסור להראות חולשה או מורך לב. עלינו לגלות נחישות ועוצמה הנובעות מהקשר הבל ינתק שבין עם ישראל להר הבית. הר הבית המקום ממנו ינבע השלום בתוכנו, עם שכננו ועם העולם כולו.

''תודה רבה למפקד המחוז דורון ידיד, לשוטרי משטרת ישראל ולוחמי משמר הגבול על היום ועל כל הימים שבהם אנו עולים בביטחון להר", הוסיפה מועלם רפאלי.