משה ארבל: קנטרנות מתמשכת וסדרתית במימון הקרן החדשה

חבר הכנסת משה ארבל מש"ס יגיש עתירה לבג"ץ נגד החלטת בית המשפט לאסור הפרדה בהופעה לחרדים בעפולה. "אין כאן שום אפליה"

ניצן קידר , י' באב תשע"ט

ח"כ משה ארבל
ח"כ משה ארבל
צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90

"החלטה בלתי חוקית בעליל"

ח"כ משה ארבל (ש"ס) מגיב בזעם להחלטת בית המשפט המחוזי בנצרת לאסור על קיום הופעה בהפרדה לציבור החרדי בעפולה ביום רביעי הקרוב.

"מדובר בקנטרנות מתמשכת וסדרתית מצד שדולת הנשים במימון הקרן החדשה לישראל. הפנייה שלהם והעתירה שנולדו בעקבותיה הביאו למצב מוזר: יש כאן פסק דין של בית משפט מחוזי שלדעתי הוא מנוגד לחוק. זו לא רק קנטרנות אלא החלטה שהיא בלתי חוקית בעליל", אומר ארבל בראיון לערוץ 7.

לדבריו, "מדובר על סעיף בחוק שבו יש החרגה מאפלייה, הקובע שהיא אינה תקפה במידה וחלק מהציבור לא יצרוך את המוצר או השירות אם הוא לא יינתן בהפרדה. כשאדם מבקש לקיים אירוע בהפרדה בין גברים ונשים בגלל שזו ההלכה וזו אמונתו, אין לזה שום קשר לאפליה וגם המחוקק הכיר בזה".

"אני חושב שההחלטה הזו לא נכונה ופוגעת באופן משמעותי בזכות של אזרחי מדינת ישראל – חרדים, דתיים וגם כאלו שאינם דתיים – שרוצים לצרוך את המופע הזה. דווקא אנשים שחורטים על דגלם את הליברליות, צריכים להיות מכילים ומבינים את החשיבות של רב תרבותיות ולאפשר לכל מגזר את קיום אורחות חייו לפי אמונתו. מדובר פה על קבוצה חרדית שרוצה לצרוך את התרבות שלה ובאופן שיטתי פשוט מטרידים ומציקים ולא בוחלים בשום אמצעי כדי למנוע זאת ממנה", הוא מוסיף.

ארבל גם מבהיר שהציבור החרדי לא אמר את המילה האחרונה. "בהנחיית השר דרעי אנחנו נערכים, חרף תשעה באב, להגיש עתירה דחופה לבג"ץ שיורה על ביטול החלטת בית המשפט המחוזי, משום שהיא פוגעת בזכויות אדם ובחוק כבוד האדם וחירותו".

הוא לא תולה הרבה תקוות בעתירה. "אנחנו למרבה הצער עם רמת אמון נמוכה בבג"ץ והוא קנה אותה ביושר. יחד עם זאת, כנבחרי ציבור, אין לנו פריווילגיה לא להסתכל לציבור בעיניים ולומר לו שניסינו הכל. במידה ולא תהיה ברירה, כדי לטפל בכך נחוקק אחרי הבחירות את פסקת ההתגברות".