הימין המאוחד:
ביבי מתקפל בפני הערבים, לוחצים עליו והוא מתקפל בפני הימין

במפלגה בראשות איילת שקד מזכירים לראש הממשלה את שחרור המחבלים ואת חוק ההסדרה שבשניהם ''התיישר'' רק בעקבות לחצים נגדו.

חזקי ברוך , י' באב תשע"ט

נתניהו
נתניהו
Flash 90

במפלגת הימין המאוחד משיבים הערב (ראשון) לביקורת שמתח נגדם ראש הממשלה נתניהו, על רקע העיכוב בכניסת העולים היהודים להר הבית.

"ביבי מתקפל בפני הערבים או השמאל, לוחצים עליו הוא מתקפל בפני הימין ואז אומר - זה לא בגללכם צייצנים ילדותיים ממילא רציתי לעשות את זה. כך במתווה המסתננים, בשחרור מחבלים, ובחוק ההסדרה כבר 6 שנים", אמרו במפלגה.

מוקדם יותר טען נתניהו שההחלטה להתיר כניסת יהודית להר הבית התקבלה על ידו, ולכן הביקורת נגדו מצד סמוטריץ' ואיילת שקד היתה מיותרת. ''ביום חמישי לאחר התייעצות עם גורמי הביטחון קיבלתי החלטה שיהודים יעלו להר הבית ב-ט' באב, גם כשזה חג מוסלמי. השאלה לא הייתה בכלל אם יעלו, אלא כיצד לנהל את זה בצורה מיטבית ביותר לביטחון הציבור וכך בדיוק עשינו", אמר נתניהו.

''אני לא מתרשם מכל ההמלצות של קבינט הטוויטר, צייצנים וצייצניות למיניהם. מנהיגות זה אחריות ונחישות. כך פעלנו, כך נמשיך לפעול", דברי ראש הממשלה.

קצת לפני השעה 11:00 הבוקר (ראשון) פתחה המשטרה את שערי הר הבית לעליית מבקרים יהודים, לאחר שהיה סגור מחשש לעימותים עם מתפללים מוסלמים.

גם לאחר פתיחת שער המוגרבים, קבוצות היהודים הורשו לערוך בהר סיור קצר בלבד של כמה מאות מטרים.

מפלגת הימין המאוחד תקפה את עיכוב מאות היהודים בכניסה להר הבית, "החלטת נתניהו לסגור את הר הבית היא חרפה לאומית. ההר הוא המקום המקודש ביותר לעם היהודי. אנו קוראים לראש הממשלה: תשנה את החלטתך. תפתח את הר הבית ליהודים''.

עימותים בשער השלשלת שביציאה מהר הבית