"בקרוב נהרוס את בתי הרוצחים"

"הגעתם למרצח של דביר תוך 48 שעות. אנחנו מיפינו את בתי המחבלים ובקרוב נהרוס אותם", הבטיח נתניהו בטקס הענקת אותות לעובדי שב"כ.

חזקי ברוך , י"א באב תשע"ט

פעילות צה"ל הלילה
פעילות צה"ל הלילה
צילום: דובר צה"ל

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם היום (שני) בטקס הענקת אות הצטיינות לעובדי שירות הביטחון הכללי בבית הנשיא, והתייחס לתפיסת רוצחיו של דביר שורק הי"ד.

"אני מודה לכם על תרומתכם ללכידת הרוצחים של דביר שורק ז"ל", אמר נתניהו, "מייד כשנודעו הפרטים אמרתי בביטחון רב שזה לא יקח הרבה זמן עד שנשים ידנו על הרוצח".

"כך עשיתם כל השנים האחרונות - כל הרוצחים בלי יוצא מן הכלל נתפסו. בכל מקרה שמחבלים אכזריים גדעו את חייהם של ישראלים חפים מפשע, זה לא לקח הרבה זמן עד שהגענו אליהם", הוסיף ראש הממשלה.

"הגעתם למרצח של דביר תוך 48 שעות. אנחנו מיפינו את בתי המחבלים ובקרוב נהרוס אותם", הבטיח נתניהו.

לדבריו, "אתם פועלים יומם ולילה למען שלום אזרחינו. בשנה שעברה סיכלתם למעלה מ-600 פיגועים. יש כאן סיכול ומניעה בהיקף עצום. אנחנו עושים הכל כדי לגדוע את הטרור בתחילתו".

החשודים בביצוע הפיגוע, הם נציר סאלח חליל עצאפרה, בן 24, פעיל חמאס וקאסם עארף חליל עצאפרה, בן 30. שניהם תושבי בית כאחל וללא מעצרים קודמים. זהותם הייתה ידועה לכוחות הביטחון משלב מוקדם. הם אותרו בעיקר באמצעות ניתוח של מצלמות האבטחה בשטח.

יואב שורק, אביו של דביר הגיב אתמול לתפיסת החשודים ברצח בנו ואמר: "לא מעניין אותי מי הם, ולא מעניין אותי כמה הם יישבו. גם כי האובדן הזה לא קשור לזה, דביר איננו ולא יחזור בגלל פגיעה של מישהו כזה או אחר".

בריאיון בכאן רשת ב אמר שורק כי שמח שממצאי התחקיר הראו שבנו לא סבל. "אני חושב שהוא אפילו לא יודע שתקפו אותו כי התקיפה הייתה ברוטאלית מאוד אבל כזאת שמשתקת מיד, באו אליו מאחור".

הוא הוסיף שדביר "חי 19 שנים יפות, כשאני חושב עליו אני לא מצטער בשבילו אני מצטער בשבילנו שהוא לא יהיה לנו יותר".